Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 7 hónapos babám nem...

Baj ha a 7 hónapos babám nem nyomja ki magát teljesen?

Figyelt kérdés

Forog jobbra- balra, ha háton fekszik emelgeti a fejét a válláig de még nem tud vizszintesből felüllni. Amúgy meg szépen üll segítség nélkül.

Gagyarászik, figyel a hangokra, egyik kezéből a másikba átrakja a játékot. Ismerős hangokra mosolyog, idegen környezetben fél, apucit keresi ha szól neki.

Hátáról hasra fordul, vissza nem.

Popoját már emelgeti ha hason van. Amúgy nem szeret hason lenni, mert egy idő után sírni kezd.

Nem tudom mit tegyek, egyszerűen nem akkarja kinyomni magát teljesen! Pedig próbálkozunk.

9 kg a baba, lehet a súlyától nem akkarja?


2009. szept. 19. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy hason fekve nem nyomja ki magát teljesen? Nem tudom, ezt védőnőtől, orvostól kérdezd meg, minden baba más ütemben fejlődik. Az én lányom 7 hónaposan állt fel a kiságyban, forgott mindkét irányba, felült négykézláb-helyzetből, négykézláb mászott. De minden baba más, azért én megnézetném az orvossal, nincs-e letapadva valamelyik izma, mert akkor tornáztatni kell.

8,5 hós kislány anyukája

2009. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggésben a súlyával,mert az én kisfiam nemsokára 8 hónapos és 11 kiló.-Forog,felül magától,felkapaszkodik mindenhova és feláll,kúszik-mászik...stb.Ez gyerek függő.mindegyik baba más ütemben fejlődik,nincs ezzel semmi baj.Napról napra ügyesebb lesz és többet fog tudni!Figyeld meg!
2009. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Természetesen minden baba máshogy fejlődik,de én azért megkérdezném a védőnőt vagy a dokit.Biztosan tudna mondani valami olyan gyakorlatot amivel erősödne a karja,nyaka a babádnak.

2009. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs min aggódnod, kislányom 7,5 hónapos, és Ő sem mászik még. Ő forog mindkét irányba, kúszik is, de fel még Ő sem ült soha semmilyen testhelyzetből, illetve, ha kicsit megdöntve ültetem le valahova, akkor általában hasizomból kiegyenesedik, de ennyi. Popóját Ő is emelgeti, fejét is gyönyörűen tartja, emeli, Ő szeret hason lenni, mert elég jól kinyomja magát, és matat ebben a helyzetben is, de nem mászik még. Amúgy, szerintem kifejezetten korai (persze, örülni kell Neki), ahogy az első válaszoló írta, hogy 7 hónapos babája feláll a kiságyban, meg mászik, úgyhogy ne ehhez viszonyíts, ez nagyon ritka. A kisbabák 8-12 hónapos koruk között ülnek fel vízszintesből, ugyanezen intervallumban kezdenek mászni, általában a mászás megelőzi a felülést, és ilyenkor kezdenek felállogatni is. Semmiről nem vagytok lemaradva szerintem, sőt. Kislányom amúgy most kezdte azt, hogy nem akar ülni, hanem mindenáron fel akar állni az ölemben, és ugrál, de még a hóna alatt kell fognom, ha feláll, mert ha csak a kezeit fogom, akkor összeroskad. Ő egyébként csak 7,1 kg most, de nem hiszem, hogy a Te babád a súlya miatt ilyen. Ahogy írtam, abszolút a korának megfelelő dolgokat csinálja, és azok a babák, akik ennél többet tudnak, azok a ritkább esetek.
2009. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ne aggodj, az én kislányom 8hós 9,5 kg, nem mászik, nem áll fel magátol, nem kuszik csak hasról hátra fordul vissza nem, ügyesen ül egyedül, bár hasról már felül magátol, doki nekünk azt mondta hogy semmi gond nincs lehet hogy lusti kicsit, amugy azzal vigasztalt, hogy lehet hogy holnap ugy kellek fel hogy kislány mászik....
2009. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!