Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekemet nagyon ritkán...

Gyermekemet nagyon ritkán tettem hasra, most nehézkesen emeli a kis fejét.3 hónapos Baj?

Figyelt kérdés
Anno a gyerekorvos azt mondta hason ritkán legyen a gyerek, főleg ne alugyon hason. hát én így csak háton meg oldalára fektetve altattam. napközben is ritkán volt hason, így utál hason lenni. Látom, hogy más gyerek már 3 hónaposan könyököl, az én babám nemhogy könyökölne ordít hason. mit csináljak?
2009. szept. 18. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem meg pont azt mondta a gyerekorvos, hogy sokat legyen nappal hason, de ha lehet háton vagy oldalt altassam

még nem késő hasra szoktatni, nap közben sokszor próbáld hasra tenni, érdekes játékokkal, beszéddel, grimaszolással lekötni a figyelmét, ha nem akar hason maradni

a hason fekvés a kiindulása a további mozgásoknak, a mozgásfejlődésének az alapja - forogni, kúszni, mászni hasról fog, valamint hason tud rendesen megerősödni az ehhez szükséges izomzat

2009. szept. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így is, úgy is elszalad hamarosan! Ne türelmetlenkedj, és ne hasonlítgasd más babákhoz! Lehet, hogy ő később könyököl fel, de szép énekhangja lesz, vagy jól old meg egyenleteket. Ki fog akkor arra emlékezni, hogy 10 vagy 14 hetesen könyökölt fel?

Lehet, hogy nyugodt, szemlélődő típus. Majd ha a másik anyuka már a harmadik betört ablaküveget fizeti ki az ovinak, még áldani fogod ezért.

Türelem! Játssz vele azt, amit ő szeret, a hasra fekvést nem kell erőltetni, eljön majd az ideje.

2009. szept. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd ezt végig!

És nyugodt legyél!

Tedd le a padlóra, egy plédre, játszani, talán a keményebb alapon könnyebben rájön, hogy mit kell csinálni. Esetleg elviheted a Gekkoba.

2009. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén ugyanez a helyzet. A kifiam 3 és fél hónapos. Soha nem altattam hason, sokáig üvöltött ha hasra raktam. Én kértem gyógytornára beutalót, már 3 hete járunk és látványosan sokat fejlődött. Már egész jól emeli a kis fejét, könyököl hason, de még nem nyomja fel magát, de szerintem pár hét múlva már azt is megcsinálja. Szerintem vidd el te is gyógytornára, biztosan nektek is használni fog.
2009. szept. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom kimondottan utált hason lenni, 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor tettük hasra. Mégis már 5 és fél hónaposan mászott, 7 hónaposan felállt, 1 hétre rá felült. Minden babának megvan az egyéni mozgásfejlődése, teheted te akárhányszor hasra, ezzel nem fogod befolyásolni a természetes folyamatokat. Majd megfordul ő magától! :)
2009. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!