Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a főzelék nem nagyon megy,...

Ha a főzelék nem nagyon megy, inkább a gyümölcs, akkor azért erőltessem?

Figyelt kérdés

Lényegesen kisebb mennyiséget eszik meg főzelékből, ilyenkor hagyjam rá, és úgyisz szopik még utána, vagy adjak még kiegészítésnek valamit? A gyümölcs bármikor lemenne, a zöldség viszont! A húsról nem is beszélve!

Olyan anyukák tapasztalatait is várnám, akinek volt ilyen babája, aki most már nagyobb, és hogy változott!


2009. szept. 18. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyümölcsös hús? nekem azt ette hónapokig, aztán evett mindent:)
2009. szept. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, mert annak semmi értelme. Ezek az ízek még nagyon furák és ismeretlenek neki. Ha kitartóan kínálgatod kis adagokban, és főleg az ő esetében a kedvenc gyülölcsével elkeverve, hamarabb hozzá fog szokni az új ízekhez. Ezt előnyödre is tudod fordítani, mert változatosabb étrendet tudsz neki ajánlani, mint a sima "husi+krupli".
2009. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A krumplitól amúgyis kirázza a hideg:-))) Már 3 hónapja hozzátáplálunk, tehát már jól előre járunk, de a főzelékekkel mindig meg vagyok lőve. És akkor inkább adjak 2x gyümölcsöt? Erőltetni nem szeretnék semmit, de mivel se tápszer, se tejpép, semmi ilyen nem megy, amiben lenne egy kis "mű vitamin", és akkor még a főzelékek is csak ímmel-ámmal, és féladagok! Gyümölcsön élhet? :-) A gyümölcsös-húst igen, szereti!
2009. szept. 18. 14:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyik fiam sem eszi meg a főzeléket. A nagynak alma-csirke volt a sláger, meg megette a paradicsomos krumplit is.

Most a kicsi sem eszi meg a főzeléket, így neki is alma-csirke, sütőtök, meg néha répa főzelék. Csinálok meggyet almával, ezt is nagyon szereti. Édes még a kukorica is, azt is megette nemrég. Próbálkozok, s ami ízlik neki, azt kap. Nem kell annyira változatosan főzni.

Persze, hogy az édes íz jobban megy a babáknak!

2009. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hét honapos a fiacskám és ugyanez volt nem esszi a zöldséget egyáltalán csak gyümölcs.Mondták,hogy hagyak ki egy hetet hátha jobban esszi,asztán csak 2 napot birtam ki és kitaláltam,hogy teszek bele almát és bevált.Van mikor megsütöm az almát és van amikor csak ugy naturon turmixolom.Pl.répa-krumli- alma.répa-tök-alma és tettem bele kicsi petrezsejem zöldet stb.Remélem beválik mert tudom milyen nehéz,amugy 2 napig reggel,délbe,este gyümit adtam.Eszt az almás sztorit egy hete csinálom és remélem,hogy igy mindent megeszik.Jo étvágyat.
2009. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hasonlóval próbálkoztam én is, mondjuk nálunk inkább a barack a menő. Volt, hogy cukkini-barackot evett, rettenetesen gusztustalan volt, de megette. De ez azért mégsem állapot! Aztán áttértünk a sima zöldségre, tulajdonképpen megeszi, de se nem jó étvággyal, se nem egy normális mennyiséget. Ez a gond inkább!
2009. szept. 18. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!