Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cicinalvás! (újra) Már nem...

Cicinalvás! (újra) Már nem bírom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Fél éves kisfiam csak cicin hajlandó elaludni, ezzel még nem is lenne baj, ha csak este lenne így, de nappal is így van legtöbbször, csak néha alszik el a babakocsiban, de most lassan hetek óta éjjel is többször kel és csak cicin hajlandó aludni, enni nem eszik csak szopizik, ha megérzi hogy kihúzom a cicit rögtön sír, én már teljesen kivagyok, még szerencse hogy fekve szoptatok, de már olyan szinten elfeküdtem az oldalaim, meg a vállam, hogy nappal is nagyon fáj. Mit tegyek? hogy szoktassam le? Vagy ez így normális?
2009. szept. 18. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem eszik még ebben a korbn nem szokatlan szopis babáknál az enyém kilenc hósan kezdett többet enni 2-3 kanálnál. A lényeg, hogy minden nap 1x kínáld meg. Az alvás meg? Nálunk is így volt és van is. A cicit úhy próbáld meg kihúzni, hogy a kezeddel egy fonom mozdulattal az állánál fogva becsukod a száját és még maradsz pár percig. Persze nem százas, hogy bejön. Kérdezz inkább szoptatási tanácsadókat, hátha tudnak valami okosat, ős is gyakorló anyukák. wwww.lll.hu, www.szoptatasert.hu
2009. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Majd valaki úgyis azt írja, hogy teljesen normális, és a baba majd jelzi, ha nem kell, meg majd magáról leszokik. És ha nem? Én is úgy voltam vele, hogy ha tudom, hogy kb 2 hónap múlva befejezi, akkor semmi gond, addig csináljuk, de ilyet sajnos senki nem garantált nekem. Akkor léptem egy napot, elhatároztam, hogy ennek vége! Elolvastam az Aludj jól gyermekem c könyvet is, de anélkül is valami hasonlóba vágtam volna bele, de ez méginkább megerősített az elhatározásban. Hiszem, hogy ez nem normális állapot, minél előbb le kell erről szoktatni (akármiért is alakult így, mert nálunk muszájból lett sajna), és minél később, annál rosszabb!!!

Az mondjuk nem igaz, hogy egy-két nap, és feketéből fehér lesz, bár hamar érezhető a javulás, de azért egy kemény munka. Most mi már ott tartunk, hogy minden fő-kaja után szopizik is, és utána megy szépen aludni. Már jelzi, hogy mikor elég, sőt, ha mondom, h akkor most szépen megyünk az ágyba, elengedi, nem kell kicsalnom, kitépnem a szájából a mellemet, nem kell azt az egy bizonyos pillanatot megvárnom, mikor PONT abban a stádiumban van, hogy berakhatom az ágyba.

Volt, hogy semmi sírás nem volt, volt, hogy fél órát bömbölt, a legkülönfélébb variánsokban, de nyugodt voltam, hiszen tudtam, hogy nem éhes, nem fáj semmije, még mosolyogva búcsúztunk el egymástól, integetett, majd mikor a szobaajtó vonalát átléptem, rákezdett. Tehát csak a próbálkozás volt. Nekem fura is volt, mert előtt egyáltalán nem volt sírós. De most már ég és föld!

A lényeg a következetesség!

Most ott tartunk, hogy ha nagyon fáradt, van, hogy bealszik este szopizás közben, de ez sem ugyanaz a mellen elalvás. Van, hogy bizony megébred, de most már pontosan tudom, hogy melyik az a sírása, amikor be kell mennem, pici cici, és alszik tovább, de ez max heti egyszer fordul elő. Éjjel sírás egyáltalán nem volt, kizárólag elalvásnál csinálta. Furcsa volt neki is! Ja, és szépen átalussza már az éjszakák kb 90%-át, ez azt jelenti, hogy 8 órakor elalszik, és 7kor kel.

Bocsánat, kicsit hosszú voltam, ha valamit tudok az én tapasztalataim alapján segíteni, írj! Nem kell neked kikészülni!

2009. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyanez volt a problémám mint neked. Két hét alatt beszoktattam a kiságyba, igaz nagyon nehéz volt. A kismamablog oldalon olvassgattam és a könyvet is megrendeltem, mert már olyan voltam mint egy zombi... ráadásul ha vásárolni mentünk, úgy sírt hogy be kellett ülnöm az autóba, cicire tenni és csak úgy aludt el. Na ekkor mondtam azt hogy elég! A lényege az egész dolognak az elhatározás és a kitartás. Tehát ha elkezded, szánj rá legalább 2hetet és ne gondold meg magad a 3.napon. Úgy csináld, hogy ezt a két hetet otthon töltsétek, és ne zavarjon be semmi.. Mindíg ugyanúgy csinálj mindent, írd le egy papírra mit szeretnél, mit hogyan csinálsz vagy csináltál és aszerint tedd minden nap. Nálunk úgy történt, hogy reggel felkelt, peluscsere, szopi, majd játék egyedül utána velem, majd be a kiságyba, simogattam a hátát amíg el nem aludt. Persze nem ment ilyen könnyen.., mert az első 3 nap alig aludt, a negyedik napon már csak 15perc sírás volt, utána már csak 10, majd egy hét múlva semmi. Berakom az ágyba, simizem a hátát és alszik. Van amikor még egy kicsit pörgősebb, tehát az első álmosodási fázison átesik, akkor csak állok az ágya mellett, nem nézek a szemébe, nem is szólok hozzá, csak ott vagyok, amíg el nem álmosodik, és akkor szintén hátsimi, majd alvás. Az is nagyon fontos, hogy akkor tedd le aludni amikor már tényleg álmos, és ne akkor amikor szerinted itt az ideje. A sorrendet mindíg tartsd be amit felállítasz, tehát alvás után peluscsere, evés, játék, alvás, vagy ahogy nektek jó, ez csak egy példa. Ha éjjel is kel, akkor is ezzel a módszerrel altassad vissza, ahogy nappal. Ne cicin, ne ringatva, ne cumisüveggel stb. Ha kitartó vagy sikerülni fog, és neki is jót teszel vele. Ha esetleg tudok segíteni akkor írj privit. Sok sikert.
2009. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Látom másnak nem tetszik a sikerem, sajnálom. Csak annyit hozzá, hogy nem az a jó anya, aki mártírt csinál magából, és kikészül, és csak muszájból csinálja a "dolgát". Ezt a baba is megérzi. Az én kislányom kiegyensúlyozott, boldog, semmiféle lelki törés nem állt be nála attól, hogy ezentúl egyedül alszik el!
2009. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nekem hasznosak voltak.

Csak mmég egy kérdés:

mit csináljak, ha a picim amikor éjjel felkel vagy amikor elalszik is nagyon mozgékony, gurul, mászik, felül, pedig látom hogy álmos, sőt még sír is, ilyenkor hogy nyugtassam, így is tegyem be az ágyba és hagyjam had sírjon, vagy vegyem ki, tegyem vissza újra meg újra. Jaj annyira nehéz, de már nem bírom, de nem akarok úgy nekiállni, hogy nincs egy stratégiám.

2009. szept. 18. 23:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az, hogy kiveszem, majd visszateszem nem ment, attól csak beidegesedett. Én bemegyek, ha ilyen van, mert ő meg már feláll, fogom, és finoman visszafektetem. Elrendezgetem a kis ágyát, a barátait, majd kijövök. Ha kell, megismétlem újra.
2009. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!