Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy es mennyit es mivel...

Hogy es mennyit es mivel adhatok turot a lassan 1 eves kislanyomnak? Most kap eloszor.

Figyelt kérdés
Koszonom szepen a segitseget !!
2009. szept. 18. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiflivel-kenyérrel,de először csak keveset.Ha ízlik neki,akkor fokozatosan többet.
2009. szept. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Tehetsz hozzá natúr vagy gyümölcsjoghurtot, ha azt már külön kapott. De ha nem először szerintem keverd ki banánnal vagy más édesebb gyümölccsel.

Én szoktam adni a kicsinek is (12,5 hós) édestúrót kiflivel, ha a nagynak csinálok (túró, tejföl, kevés vaníliás cukor, kevés porcukor).

2009. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyümölccsel adom a fiamnak. És máris kész a krémtúró. :-)
2009. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rakhatod főzelék tetejére is, úgy is szeretni szokták a babák.
2009. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először gyümölcshöz kevertem, asszem körtéhez. Először egy fél evőkanálnyit, másnak kb egy púpozott evőkanálnyit, harmadnap más fele körte-fele túró. Később tejpéphez is kevertem.


Szűrőn áttörtem és hozzákevertem a reszelt gyümölcshöz, de össze is lehet turmixolni!


Később tésztával és tejföllel is kevertem.

2009. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi , 4x írtam le a kevertem szót :D
2009. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de meg szeretném kérdezni, hogy eddig miért nem adtál neki?

Én sem adtam még tejterméket a babámnak, ő 10,5 hónapos. Gondoltam várok vele 1 éves kora körülig az allegia elkerülése miatt. Te vagy az első, akinél azt olvastam, hogy 1 éves korban adott pl túrót, szinte mindenki elkezdi 8 hónaposan.

Más tejterméket sem kapott eddig?

2009. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dokinéni és védőnő javaslata a következő volt nálunk:

A délutáni gyümibe egy kávéskanál, ha nem volt baj, 2 nap mulva 2 kávéskanál, megint 2 nap mulva 3 kávéskanál, amíg el nem jutsz a fele-fele arányig. Aztán ha nincs gond, jöhet ugyanez a natúr joghurttal, majd ha az is megvan, jöhet a tej-először 1 dl felforralva, egybe nekiadva, majd mindig nagyobb mennyiség 2 naponta, és ha nincs gond, lehet naponta, majd reggel és este is.

2009. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Én sem adtam előbb, csak 12 hó után kezdtük el, de jól is tettük, mert laktózérzékeny, így sem túrót, sem tejfölt, sem joghurtot nem ehet, és tejből is csak a laktózmenteset tudja meginni...

Szóval én is apáti vagyok, hogy várni kell egy évig, addig semmit tejtermék...

2009. okt. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!