Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből áll egy 5 hónapos baba...

Miből áll egy 5 hónapos baba neurológiai vizsgálata?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Fejlődésneurológiai?

Egy mérés (súly, hossz), aztán reflexek vizsgálata. A doki állni, mászni, satöbbi próbálja a gyereket, ezek a szakszerű mozdulatok adott reflexeket kell kiváltsanak adott korban. 5 perc az egész és semmi fájdalmas, csak mintha te kézbe veszed, lerakod hasra, hóna alatt fogod, ilyesmik.

2009. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A babánknak egy nagyon ritka kromoszóma rendellenessége van neurológushoz kell vinnem ezért kérdeztem. A fővárostól 500 km-re lakunk itt elvittem, de megfogta a két kezét felhúzta és csak annyit mondott, hogy nem epilepsziás. Ez nekem nem kielégítő, ezért szeretném Budapestre vinni Beke doktornőhöz sok jót hallottam róla. Valahogy minden jó szakember ott van.
2009. szept. 18. 13:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy nem válaszolok, sőt kérdésem lenne. Nekünk hétfőn kell mennünk neurológiára. A páromnak hajlama van epilepsziás rosszullétekre és a kislányunk is néha "ledermed" és remeg 1-2 másodpercig, ezért mennénk. Van, hogy egy nap 2-3 alkalommal is előfordul, de van, hogy 2-3 hétig sem.

Sikerült a kérdésfeltevés óta eljutnod egy alaposabb neurológushoz? Mi volt a vizsgálaton? Hogy van a kicsid?

Még egyszer, ne haragudj, hogy faggatlak, de eléggé megijedtem, hogy mi lesz, mire számíthatunk?!

Köszi!

2009. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia


Eljutottunk Beke doktor nőhöz, nagyon meg voltunk vele elégedve, kedves volt és segítőkész, még így is, hogy messze nem hozzá tartozunk. Persze csodákat mi nem várhatunk a baba még nagyon pici nem sok az, amit egyenlőre mondani tudott nekünk, de egy kicsit megnyugtatott és adott jó tanácsokat. Szerintem nektek csinálnak egy mr-t és abból sokkal többet lehet majd tudni. Drukkolok nektek, hogy ne legyen baj. Majd írd meg mi volt!

2009. nov. 14. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod. Remélem, nem kell befeküdnünk és csak egy alapos kivizsgálás lesz az egész, ami után megnyugodhatunk. Mindenképp megírom, mi történt.

Még egyszer köszönöm és minden jót nektek!

2009. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt vagyok. Túl vagyunk a vizsgálaton. A doktornő szerint csak maszturbál, mikor én azt hiszem, hogy rosszul van. 10,5 hónaposan, nem tudom?! Majd kikérem az itteni lányok/anyák véleményét, tapasztalt-e valaki hasonlót a babájánál. Jövő hét kedden megyünk vissza, mert még csinálnak alvás közben is egy EEG-t

Köszi még egyszer!

2009. nov. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia


Őszinte leszek megdöbbentem egy 10,5 hónapos ráadásul kislány maszturbál? Ilyet még nem hallottam! Azért várjuk meg az eeg-t az a tuti! Lehet, hogy hülyeségnek hangzik de hátha igaza van a doktornőnek az jobb diagnózis, mint az epilepszia! Báááááááár nekem necces ez a dolog, de ő a szakember.

2009. nov. 16. 11:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, keresek egy másik orvost és kikérem az ő véleményét is, bár a családom szerint nincs ok aggodalomra, de kiért aggódjak, ha nem a kisbabámért?!

Köszi mindent!

2009. nov. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!