Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bölcsibe heti egy napra is...

A bölcsibe heti egy napra is be lehet adni a gyereket?

Figyelt kérdés

Suliba járok és a szerda délelöttöket nem tudom megoldani,mert a nagyik dolgoznak.Lehet csak egy délelöttre beadni a babát?

Egyébként a fiam egy éves múlt,már megy egyedül és imádja a nyüzsit.Attól nem félek,hogy megviselné.mert szeret ismerkedni,nem félős.

Azt viszont nem tudom,hogy mennyire veszik /vagy tudják/ figyelembe a dadusok az egyéni igényeket.Konkrétan az alvásra gondolok,mert a fiam alszik még délelött is.Vagy ha nyűgös beteszik a kiságyba,hogy üvöltsön,míg bealszik?Ez hogyan működik?


2009. szept. 18. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha felveszik a bölcsibe, onnantól a te dolgod, hogy mikor viszed. De én a helyedben nem adnám be heti egy délelőtt kedvéért, inkább keresnék egy nyugdíjas dadust, aki eljön hozzánk és otthon vigyáz rá. Nálunk (kisváros) óránként 500 Ft-ért kijön és csak vele van és azt teszi, amit mondok. És nagyon kedves.

Ha nagyon a bölcsit szeretnéd, akkor ne mondd meg előre, hogy csak heti egy délelőtt adnád be... De elveszed a helyet esetleg olyan elől, akinek egész nap kellene bölcsibe járatni a gyerekét, mert nem tudja máshogy megoldani a munkát...

2009. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam dadusra,de mi mindentől távol élünk,erdőbe.Ide nem hinném ,hogy kifurikázna.Meg nem tudom,hogy merném rábízni egy idegenre...
2009. szept. 18. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, nagyon pici még és aludna is délelőtt... Én inkább a helyben maradásra szavazok így is.

És ha együtt elmentek a dadusért és elviszitek hozzátok? És amikor hazaértél, akkor visszaviszitek? Már ha van autód...

Én azért bíztam meg idegenben, mert többeket elhívtam mihozzánk. A gyerek is ott volt a lábunk alatt, mikor jött a "jelölt". Az első nem foglalkozott a gyerekkel, csak szövegelt, minket "győzködött", hogy ő milyen jó, milyen szuper referenciái vannak.

A gyerek se foglalkozott vele.

A második elkezdte mondani, de mikor a gyerek odament, rögtön abbahagyta, rajzolt neki, figyelt rá is, miközben velünk beszélgetett, a gyerek is azonnal máshogy vislekedett vele, nyitott volt felé, mert érezte, hogy számít ő is. Érted, mire gondolok? És nekünk szerencsénk volt, mert a szomszéd utcában lévő óvodából akkor ment nyugdíjba eza dadus, ott dolgozott egész életében, de nyáron meghalt a férje és nagyon magába süppedt és ezért szeretett volna gyerekek közelébe kerülni ismét.

És egyszer-kétszer elhívtam először olyankor, amikor én is otthon voltam, de ő foglalkozott a gyerekkel, átbeszéltük a szokásokat, meg figyeltem őket (persze ekkor is fizettem neki ugyanúgy). És akkor 1-2 alkalom után nyugodtan hagytam ott őket.

2009. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!