Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól és hogy lehet a...

Mikortól és hogy lehet a babát és a háziállatot "összeszoktatni"?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyánk, egy kicsi szobai, és egy nagyobb kinti. Mi nagyon szeretjük az állatokat, így nem szeretném ha a picink idegenedne az állatoktól, persze a normális kereteken belül. A nagy kutyánk még fiatal, szeleburdi, de nagyon türelmes, "birka". A kicsi meg egy "érzékeny királylány".
2008. jún. 11. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
minél előbb kellene összeismertetni. A kutyának eleinte csak polyan dolgokat adj(főleg a kintinek), amit a baba összefogdosott, használt...akkor a kutya megismeri a szagát. A gyerekkel inkább gond lehet, ha ilyen érzékeny. A kinti szeleburdi kutyához csak felügyelettel vidd oda, mert nem kiszámítható egy kutya reakciója, csak ha pl belenyúl a szemébe véletlen..stb.Amíg nem tud mászni a gyerek addig csak ismerkedjenek babakocsiból, kicsit messzebbről.
2008. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon óvatosan kell ám velük bánni... Mindig legyen felügyelet alatt a baba. Amikor a hugom kisbaba volt, és mentünk valahova, anyu elöszőr felöltöztette őt, és kivitte a teraszra a babakocsiba, addig nekem adta fel a kabátom, és mire kimentünk a kölyökvizslánk beugrott a babakocsiba és letelepedett a baba fejére... Persze teljesen jóindulatból, éppen ősz volt, ő is csak melegíteni és melegedni akart... ha kicsit késöbb megyünk ki talán meg is fulladhatott volna... Pedig alig telt el 1-2 perc. Erre én ugyan nem emlékszem, csak anyukám mesélte mindig, hogy nagyon oda kell rájuk figyelni.
2008. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy tacsi-foxi keverék kutyám van, nagyon jól összeszoktak a babámmal. Arra figyelj, hogy a kutya féltékeny lesz, pont úgy, mintha az "első gyerek" lenne. Foglalkozz velük is sokat. A kórházból érdemes hazaküldeni egy babaillatú pelenkát, hogy a kutya még az előtt megszagolhassa, mielőtt látja a babát. Így már nem lesz neki idegen. Én olyat is csináltam, hogy a babát leraktam a földre egy pokrócra és engedtem, hogy a kutya megszagolgassa. Igazából nem izgatta nagyon, szerintem nem is volt benne biztos, hogy az egy embergyerek. Mostmár kúszik a fiam, állandóan el akarja kapni a kutya farkát. Szeleburdi kutyáknál nagyon kell vigyázni, mert odakaphatnak, pláne, ha valami játékul lerül idegen kezecskékbe. De az én kutyám inkább fél a fiamtól, nem szereti ha meghúzza a szőrét és inkább kikerüli.Viszont nagyon vigyáz rá. Volt, hogy a fiam megfogta a gumicsontját, és a kutya olyan óvatosan,a foga hegyével húzta ki a kezéből, hogy hihetetlen.
2008. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én már a várandósság alatt elkezdtem az összeszoktatást. Mindig, ha vettünk valamit a babának, megmutattuk a kutyának is (német juhász, van kertünk, de bent alszik velünk), engedem, hogy szaglássza a pocakomat, nem tabu a gyerekszoba sem. Pár hét múlva szülök, de nem aggódom, hogy gond lenne. Igaz, képzett kutyáról van szó, akivel mentőztem is és terápiáztam is, szóval eléggé bírja a gyerekeket.
2008. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy Német Törpe Pincherem van és döbbenet,hogy érzi a válltozást.Lakásban lakunk együtt,sokszor a hasamnál alszik szinte mintha fülelne,de sztünk érzi is,hogy bennt van valaki:)Most a vége felé viszont döbbenet,hogy nagyon ritkán fekszik mellém,inkább a páromhoz bújik.Szte nem akarí zavarni ,mert érzi ő is,hogy nyugtalanabbak az éjszakáim alig tudok rendesen aludni.Nekünk abszolut nem lesz tabu a gyerekszoba,persze a játékok tárgyai igen,de megszagolhatja őket.Követeli is,de mikor megmutatjuk kielégítődik.Mi is azt fogjuk,hogy a férjem hazahoz neki valami babaszagu pelust ,hogy megmutassa neki ,de ha hazajöttünk meg fogjuk neki mutatni a kicsit.Tudom,hogy eleinte nehéz lesz,mert tuti féltékeny lesz,mert eddig ő volt az első,de meg kell nevelni mert meg kell értenie,hogy most a baba az első majd.Bántani sosem fogjuk de lehet erőteljesebben lesz rászólva ha nem érti meg.Az a helyzet,hogy nagyon sokat kell majd vele is foglalkozni,hogy ne érezze,hogy mellőzve van,mert eddig ő volt az első és nem jó ha lelkibeteg lesz,de bízom benne,hogy ezt is megoldjuk.felügyelet nélkül viszont tényleg nem szabad őket hagyni.Ha meg már nagyobb lesz a baba sztem is akutya fog menekülni tőle,mert jól meggyomrozza majd.De sztem első perctől kezdve kell szokatni őket egymáshoz.
2008. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A "szabályok" összefoglalva:

[link]

Annyit azért hozzátennék, hogy jó ötlet pelust hazaküldeni a kórházból a baba illatával, amikor megszagolja, érdemes adni neki egy jutalomfalatot, így jó dologgal társítja a babab illatát. De ezt a pelust nem szabad odaadni játszani! Megszagoltatni többször lehet,mindig egy jutalomfalattal. Amikor a baba megérkezik, szintén megszagoltatni, szintén jutalomfalat. Ezzel eléred, hogy jó érzések társuljanak a kutyában a babához.

2008. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsit félreértheő voltam: Amikor a baba megérkezik, őt kell megszagoltatni (bemutatni).
2008. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 shar-pei kutyánk van,2 a lakásban alszik.Amikor hazajöttünk a kórházból azonnal megmutattuk nekik a babát,megszagolhatták.Mi már a baba érkezése előtt elkezdtük őket a megváltozott helyzethez hozzászoktatni.Már nem aludhattak az ágyunkban,csak a kanapén,inkább a párom foglalkozott velük többet.Így fokozatosan szoktak hozzá a rendhez,ill. ahhoz,hogy kevesebb időm lesz rájuk és most már nem ők az elsők.Nálunk ez bevált,teljesen elfogadták a kisfiunk és figyelnek rá.Ha kint van a babakocsi az udvaron,egészen más tempóval játszanak a közelében mint az udvar távolabbi részében.
2008. jún. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!