Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az, hogy a váltva...

Mit jelent az, hogy a váltva kell adni a lázcsillapítót?

Figyelt kérdés
Panadolt kapott 15.30-kor, lassan megint lázas lesz. Egy éves a kisfiam, bárányhimlős, magas láza van este-éjszaka, 39 körül. Germicid kúp van itthon és Nurofen is. A doki a kúpot mondta. Nagyon nem kellene fürdetni, betekerni a sok kiütés miatt, csak borzasztóan sír, még följebb megy a láza. Max zuhany. Az elmúlt napokban Panadolt kapott. Mikor adhatok pl kúpot?
2009. szept. 17. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez azt jelenti, hogy mindegyiket adhatod, de azonosat csak 6 óránként.


Nekem azt mondta a gyerekorvosunk, ha nagyon lázas, adjak nurofent, 3 óra múlva panadolt, 3 óra múlva kaphat megint nurofent.

Én is ezt a 3-at variáltam, azért felváltva, mert mind3-nak más a hatóanyaga, viszont egyiket sem lehet 3-nál többször adni egy nap.


Én éjszakára mindig Germicidet adtam, mert abban van egy kis altató is, így jobban tudott aludni.

Napközben a szirupokat.


Magas láznál nekünk bevált a hűtőfürdő is, akkor 5 hós volt a kislányom, 37-38 fokos vízbe ültesd be a babát és fokozatosan, lassan hűtsd le 35-36 fokra, max 5 percig üljön benne, nehogy megfázzon.


A baba kiskönyvébe egyébként le van írva a hűtőfürdő pontos menete.


Priznicet (vizestörölközőbe csavarás) ne csinálj neki, mert könnyen tüdőgyulladást kaphat (ezt az orvos mondta).


Mielőbbi gyógyulást!


1 éves kislány anyukája

2009. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!