Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alszik el 1 hónapos...

Hogyan alszik el 1 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Idáig evés közben aludt el kislányom, illetve büfizés közben. Betettem az ágyba, és a következő etetésig aludt. Most már csak a délelőttünk ilyen, délután és este már többet fent van evés után. Beszélgetek vele, nézeget, stb. Egy ideig jül érzi magát. Látom rajta egy idő után, hogy már nagyon fáradt, beteszem az ágyba aludni, ekkor elkezd "nyögdécselni, nyöszörögni", majd sírni. Nem tud elaludni. Van olyan nap, ha ilyenkor a kezembe fogom akkor elalszik, de van, hogy akkor sem, csak nyöszörög. (nem kapkodom fel rögtön, de nagyon sírni hagyni sem szeretném) Cumit sem fogad el, pedig már sokat kipróbáltunk.


Hasikája néha fáj csak, már megismerem azt a fajta sírást, szóval szerintem nem hasfájás tartja fent. Délutáni 3-4 körüli evés után egészen este 9-10 ig is van hogy nem alszik egyáltalán. (közben persze többször eszik) Akkor viszont hajnal 3ig alszik. Szépen fejlődik, rendesen hízik, 60-100 g között eszik szopizásonként.


Nálatok hogy megy egy nap ( evés-alvás )?


2009. szept. 17. 08:42
 1/7 A kérdező kommentje:
és... amikor délután leteszem aludni, akkor sokszor el is szunyókál, de max 2-3 percig mélyen alszik, aztán annyira éber álomra vált, hogy mindenre felriad és már kezdődik a nyüszi, majd pár perc álom, majd felébred és sírás. Szeretem, ha fent van, szeretek foglalkozni vele, csak akkor sajnálom, amikor látom, hogy sehogy sem jó neki, mert már annyira fáradt, és mégsem tud aludni. Este a fürdéssel "húzzuk az időt" akkor megnyugszik, azt többnyire szereti.
2009. szept. 17. 08:49
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Lehet,hogy kevés neki a szopi,azért nem tud napközben aludni.Nekem legalábbis kevésnek tűnik a 60-100 g.
2009. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is lassan 1 hónaposak vagyunk, és ugyan ez a helyzet. Mondjuk nálunk inkább a délelőtt volt ilyen az elmúlt 2 napban. És ugyan az. HA lerakom a aludni akkor sir, nyüszög, és nincs szívem hagyni sírni. A múltkor próbáltuk, de nem aludt el. Este olyan fáradt volt a kicsike, hogy egyből elaludt, még a szokásos esti "hiszti" is elmaradt. Szóval ismerős a helyzet. MI este nem alszunk ilyen sokat csak 1-2 ig alszunk éjszaka az esti szopás után. Nappal 2-3 óránként eszik. És imád nézelődni ha fent van. Mindenki azt mondja hogy ennyi idősen nem kellene még ilyet de hát ez van. Annyira kíváncsi a kislány:) ÉS annyira aranyos.

Szia

2009. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja mi 90-130-at szopunk alakalmanként
2009. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Éhesnek nem éhes szopizás után. Bár tény, hogy délután kevesebbet szopizik inkább többször. Hízni szépen hízik 200-300g ot hetente. EGy kilót mióta hazajöttünk a kórházból.
2009. szept. 17. 09:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,


az én babóm hat hetes és ugyanezt csinálja már több mint egy hete.Nem akarlek elkeseríteni,de nekem is kb. ennyit evett mint neked és kiderült,hogy nincs több tejem és kevés neki.Már 130-150 g-ot enne egy etetésre.Én amikor elkezd nyűglődni, akkor cicire rakom és megoldódik a problémánk.Sokszor nem is éhes csak a cicit kívánja,ekkor oda adom és már alszik is.Sokszor elég az is,hogy nem veszem ki a kiságyból,hanem jól bebugyolálom,oda hajolok mellé és halkan beszélek hozzá,énekelek és puszilgatom a buksiját.

2009. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg kevés a 100 g egy etetésre? Persze tudom, attól is függ, hányszor eszik.

Tegnap kétszer is sokat sétáltunk kint, a babakocsiban nagyon jól és mélyen alszik. Ezért kivárta szépen a 3 órákat etetések között, este nem volt semmi hasfájás sem, és nem volt annyira fáradt sem, ezért könnyen elaludt.

2009. szept. 18. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!