Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom rettentően fogzik....

Kislányom rettentően fogzik. Védőnő a diannát javasolta. Nekem erős kétségeim vannak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

10,5 hónapos a lányom, rágófogai jönnek. Nagyon szenved. Van itthon Viburcol kúp, Dentinox, Chamomilla vulgaris, de nem mondanám, hogy sokat használnak.

Védőnő szerint dianna segítene, 1:1 arányban vízzel hígítva, kenegessem az ínyét.

Ódzkodok tőle, alkohol.

Mi a véleményetek?


2009. szept. 17. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
bIztos az anyja kente vele 50 éve az ő inyét....én nem tenném. Az én tapasztalatom a fiam fogzásával kapcsolatban az, hogy az első fogaknál még picit tudtam enyhíteni ezekkel a gyógyszertári szerekkel a fájdalmat, de a későbbi fogaknál semmit nem értek. Nagyon rossz nekik, de túl esnek rajta. Nem hinném hogy ha dentinox vagy dologél nem zsibbasztaná el, a dianna-alkohol beválna.
2009. szept. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 1:1 arányban nem árt, de nem is igen használ.

Az előzőhöz csatlakozom, eleinte én is kipróbáltam mindent, aztán csak hagytam, hogy túlessen rajta.

Bár én soha nem próbáltam, de itt olvastam, hogy valaki Nurofent ad, esetleg próbáld ki, ha nagyon szenved, vagy nem tud aludni tőle.

2009. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia! 11 hónapos fiamnak nagyon bejött a dentinox oldata, ami gyógynövényes és lehet többször is használni. rácsepegtetem egy baba fülpiszkára, ő pedig megrágja (ösztönösen ott rág, ahol jön a foga). remekül elzsibbaszt (nemrég magamon is alkalmaztam, mert a fogfehérítő paszta szétmarta az ínyem).

korábban azért nem tudtuk használni, mert nem tudtam, hogy bekenni az ínyét.

próbáljátok ki, szerintem jobb mint a dianna.

2009. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aloe Gelly vagy Activator. Bedörzsölöd az ínyét.

A Gelly annyiban jobb, hogy ízetlen.

Tápcsatornába mehet, fogorvosom is használja (gyerek fogorvos egyébként).

Aztán ha nem kell, el tudod használni másra, nem kell kidobni (égés, vágás, horzsolás, foggyulladás, ínygyulladás, gátseb, stb), mivel fertőtlenít és fájdalmat is csillapít. No meg hámosít és nem varasodik be a seb.

2009. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én kipróbálnám, szerintem nem baj, hátha segít
2009. szept. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Nurofen van itthon, az éjjel kapott is, mert már megint "éjszakai műszak" volt.

Hamarosan veszek neki oldatot is, ha nem használ, kipróbáljuk a többit is.

Igen, a metszőkkel mi sem szenvedtünk ennyit, a rágók biztosan jobban fájnak. Mindegy, majd ez az időszak is elmúlik!

Csak úgy sajnálom szegénykémet! :(

Ja, a diannát nem próbáljuk ki, úgy döntöttem.

Köszi mindenkinek!

2009. szept. 18. 12:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!