Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 23 hós picur kaphat tonhalkonz...

23 hós picur kaphat tonhalkonzervet? Tésztával sütném?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy tonhalas tészta lenne a vacsi....
2013. márc. 21. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Miért gondolod, hogy esetleg nem. Ő már 2 éves, ennyi idősen jópár gyerek már bölcsibe jár. Mindenfélét esznek.
2013. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

nem 23 hós hanem 2!!!! éves kedves anyuka.

Egy 2 éves gyerek már mindent ehet, és tonhalat már 1 év elött is simán ehetett volna.

2013. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Na csak azért kérdem, mert vhol azt olvastam, hogy konzerves ételt és itt a tonhal is meg volt jelölve, hogy csak 3 éves kor után kaphat, mint pl rántott húst is. Igen én is ezért kérdem mert elég idősnek tartom hozzá, de pl védőnőnk szerint füstölt sajtot még ne kapjon illetve a feta sajtra is ezt mondta. Bár a sajt kérdés az más...köszönöm, akkor ez lesz a menü
2013. márc. 21. 13:05
 4/16 anonim ***** válasza:
Micsoda????? Rántott húst csak 3 éves kor felett kaphat a gyerek? Te jó ég........
2013. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdem azt gondolni, hogy ezek a védőnők hülyeség továbbképzésben részesülnek. Én rántott húst már nagyon régóta adok neki. Az első szilárd kaják között szerepelt. :D
2013. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
1 évesem is kapott már rántott húst! Mondjuk a mi védőnőnk meg azt mondta 1 éves kor felett szinte mindent ehet (csak egy-két kivétel akad).
2013. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Te milyen kivételekről tudsz? Nekem ezeken kívül a befőtt, lekvár, kolbász, ilyesmi vannak 3 éves kor utánra...
2013. márc. 21. 13:42
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát tényleg elég durva védönöd van. Rántotthús volt az egyetlen amit még soha nem hallottam, hogy nem ehet egy 2 éves gyerek.


Nekem apósom gyerekorvos és föleg gyerekétkeztetés a szakosodása. Nekem is 2 picurkám van.

Egészséges gyereknek 1 éves kor felett mindent szabad kivéve fulladást okozhato dolgokat, mint pl mogyoró dio egészben, kukorica stb... és a méz hökezelés nélkül, pl forró teába már mehet vagy sütikben is. Ja és természetesen minden hökezeletlen állati eredetü étel is tilos, pl lágytojás, nyershús (tatárbifsztek).

Amire oda kell figyelni: a füszerezés, só használat, cukros ételek mennyisége, minösége, zsírtartalmak. a tartósitoszerek, mesterséges szinezékek, aromák stb... az étel származása, pl igyekezni Bio termékeket választani, vagy olyan kertböl ami nem föút mellett van stb...

Ami nem ajánlott gyerekeknek, és jobb távoltartani öket, de 1 év felett azt is ehetnék: chipsek, nyalókák, tejszelet, amik tömény sot vagy cukrot tartalmaznak csak.

és még sorolhatnám, de egy épeszü anyuka ezt tudja.

2013. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő pl. a gombát, mogyorót, mézet, babot, lencsét említette. Mondjuk azt nem mondta hogy 3 éves korig nem kaphatja, csak azt mondta hogy még azokkal várjak. De mint írtam az én lányom még csak most töltötte az 1 évet!
2013. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként a lekvárra és a befőttre is azt mondta már eheti!!!!
2013. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!