Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, a 6 hetes...

Bea24 kérdése:

Mit tehetnék, a 6 hetes kislányom a fejét jobbra fordítva szeret aludni?

Figyelt kérdés
Csak így hajlandó feküdni,se hason, se oldalt, és akármit csinálok nem hajlandó megfordítani a buksiját, kitámasztottam neki pelussal, de addig ficereg, amíg eltúrja onnan. Már tiszta lapos szegénykémnek a fejecskéje. Van valami ötletetek, mit csináljak??? Tudom, hogy még puha a buksijuk ilyenkor és még formálható, de ha nem találok ki valamit, akkor így marad. :(
2009. szept. 16. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd úgy aludni,ahogy neki kényelmes és ne támaszd ki semmivel.Ha már mozog,akkor a feje is egyforma lesz.Ezelőtt 60-70-évvel volt divat a babák fejét kitámasztgatni.Semmi értelme nem volt azon kívül,hogy a baba nyugtalan volt tőle.Teljesen nem lehet lapos a feje,csak te gondolod annak.Feleslegesen ne csinálj gondot magadnak.
2009. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mutasd meg a gyermekorvosnak,mert lehet nyaki izom feszesség az ok,ha ennyire csak azt az oldalt használja.Ha kizárják a szervi okot, akkor fény felé forditással,figyelemfelkeltő dolgokkal próbálkozhatsz,hisz nemsokára nézelődni fog egyre tovább.
2009. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 fotucsok ***** válasza:
Ebben a korban az én kisfiam meg csak balra fordította a fejét. Az orvos szerint előfordulhat, hogy császárnál megrántották a nyakát, és ugye mi is ha megrántjuk, jobban esik a másik irányba forgatni. Én nappal igyekeztem úgy altatni, hogy a másik oldalára fordítottam. Volt, hogy ki is támasztottam egy összetekert törölközővel. De a doktornéni mindenképp javasolta, hogy forgassuk a fejét, mert már laposabb volt az egyik oldalt. Most 4 hónapos, de formás kis buksija lett :)
2009. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen forgasd az ellenkező irányba is, mert azon a részen ellaposodik a kis feje. Én úgy csináltam hogy amikor elaludt, finoman az ellenkező irányba fordítottam a fejét. Egy pár nap múlva már mind a két irányba szépen fordította a buksiját.
2009. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ugyanez van nálunk is. A mi 6 hetes kislányunk is jobbra fordítja a fejét alváskor. Szerintem is kérdezz rá a gyerekorvosnál. Nappal próbáld hason fektetni, és a másik oldalról beszélni hozzá.
2009. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy régebbi kérdés, másodikat, harmadikat én válaszolta, nekem bevált, hátha neked is!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom is csak az egyik oldalt szerett, mikor már hasra fordult, akkor is csak arra.

4,5 naposan voltunk neurológusnál,(gyrekorvos küldött el) aki mondta, hogy méhen belül elfeküdte.

Többször kellett pelnkába lógatva forgatni

Mire visszmnetünk egy hete pont 6 hónaposan, már fordult minden irányba, felült, sőt ma este felállt.

2009. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindent megpróbálok.
2009. szept. 17. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!