Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele ilyenkor?...

Mit csináljak vele ilyenkor? 13hós kisfiam egésznap sétáltatná magát, már csak ő fogja az én egyik újjam, és húz, merre akar menni.

Figyelt kérdés

elkísérgetem én egésznap,nincs ezzel gond, viszont van amikor nekem másfele van dolgom,akkor irányítanám magammal, de ő ilyenkor egyből vísít és megfeszíti magát.mit csináljak ilyenkor?engedjem el?akkor elfekszik a padlón úgy ordít.mikor fog egyedül járni?már tudna, néha megtett 5-10lépést önállóan.

de azért valahogy kellenne irányítanom, nem?az utcán se tudunk majd mindig arra menni, amerre ő akar.

hogy csináljam?


2009. szept. 16. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez ment, aztán bepöccentem, mert nem volt erre se derekam, se időm és a babám se tanult meg járni önállóan rendesen emiatt. Pár napig ha húzni kezdte az ujjam, akkor finomat kihúztam és mondtam, hogy mennyen egyedül. Megyek vele, de ne kapaszkodjon belém, kb 4-5 nap alatt leszokott róla és gyönyörűen elindult magától.
2009. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
menjen
2009. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez az idoszak is gyorsan elmulik majd meglatod,tudom hogy nehez nekem most mult el.Megtanult jarni.Hat nemsok mindent lehet ilyenkor csinalni melette tudom.Ha dolgom volt letettem a szoba kozepere es ott jatszot,persze nem sokaig mert maszott oda valamelyik butorhoz es allt fel.Mivel meg kepes volt hanyatt vagodni hagytam abba a dolgom es mentem orkodni ra:) gyorsan menni fog mar neki innen.Kitartas
2009. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem hagyom, hogy vezettesse magát. Leteszem a földre, másszon csak! Párszor volt nagy üvöltés, de már nincs. Mászik a bútorig, feláll, kapaszkodva lépeget.

Ha vezetgeted, nem lesz motivációja az önálló mozgásra. "Sírok kicsit, jön anya, aztán majd vezet. Üvöltök kicsit, aztán majd jobbra megyünk, nem balra."

Na neem! Mi ezt elfelejtettük! Se időm, se derekam erre, a gyereknek meg meg kell tanulnia önállóan menni. Minek fárasztaná magát, ha jön anya és segít?

Az utcán meg inkább cipelem vagy babakocsizunk.

Csúnyán hangzik, de hagyni kell, hisztizzen nyugodtan. Mielőtt még a fejedre nő!

2009. szept. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem,te vagy erte,neked kell segiteni neki!Most is kesobb is!1x kell ezt is vegigcsinalni az eleteben es nem tart sokaig ez sem.Ez az en velemenyem,meg szerintem sokan vegigcsinaltak.
2009. szept. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól írta az előző válaszoló, te vagy érte, neked kell segíteni, csináld azt ami a legjobb neki: vagyis NE sétáltasd!!!
2009. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!