Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs bűntudtatotok?

Nincs bűntudtatotok?

Figyelt kérdés
Amikor leteszitek mert pl munkátok van takaritás stb hogy "na jo foglald el magad"...cimszóval?hogy mármint otthagyod és akkor legyen el magával és akkor "nem törödünk vele"...engem bánt de a kötelesség az kötelesség...vélemény?3hós baba anyukája
2009. szept. 16. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleinte volt de már nincs. Nem tudsz vele egész nap foglalkozni mert ott a főzés, mosogatás, takarítás stb. Én szoktam hagyni de ha elvégeztem akkor felveszem és puszilgatom meg beszélek hozzá. Ne legyen bűntudatod.
2009. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De, de ez elmúlt, mert anya elmagyarázta sokkal többet ártok neki mint használok, ha egész nap csak vele foglalkozom nekik is szükségük van arra, hogy néha "egyedül" legyenek.
2009. szept. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Nem az a dolgod, hogy a nap 24 órájában vele légy. Ez megvalósíthatatlan, és nem is életszerű. A baba beleszületett egy családba, neki kell alkalmazkodnia a tempóhoz, nem pedig mindenki másnak őhozzá.
2009. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
eleinte én is beteg voltam emiatt, sokszor magam mellé raktam a pihenőszékbe, oda ahol épp voltam és tenni valom volt,de nekem is édesanyám mondta hogy ha ezt csinálom akor pár hónap mulva a wcre sem fogok tudni töle elmenni, utána én is ott hagytam a kiságyba vagy játszószönyegen és 5-10 percenként odamentem és babusgattam egy két percig és mentem tovább a dolgomra, most hálás vagyok édesanyám tanácsáért mert most 8hós a kicsim és órákat képes ellenni és szorakoztatni magát, és most minden féle fenn akadás nélkül tehetem a dolgom
2009. szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egészen addig volt lelkiismeretfurdalásom amíg el nem kezdett mászni, mert akkor már mindenhová jött utánam. De a házimunkát muszáj megcsinálni és kész sajnos. Már jár a lányom és arany életem lett így, ott sertepertél körülöttem amíg végzem a házimunkát.
2009. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.Neki is meg kell tanulnia,hogy ellegyen magában és hogy anyának vannak kötelezettségei(ilyen az is,hogy majd munkába kell menni).Jó,ha ebbe nő bele,így nem éli meg később annyira rosszul,ha anya nem csak vele foglalkozik.Természetesen,ha problémája van(fáj valami,peluscsere stb.)akkor nem érdekel a kötelesség...
2009. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindig borzalmas bűntudatom volt. Ugyanis az én kisfiamat SOHA nem lehetett úgy lerakni, hogy ne ordítson olyan hangon, ami szinte elviselhetetlen. Ennek ellenére sokszor muszáj voltam lerakni, volt hogy 20 percre is, mert tényleg vannak halaszthatatlan dolgok. Ilyenkor kerek 20 percen át magából kivetkőzve üvöltött. Ha visszagondolok a pici baba korára, akkor mindig ez jut eszembe és a mai napig rossz érzésem van. De nem tudtam mást tenni! Ma már "nagyfiú", de a mai napig annyira akaratos, hogy ugyanígy üvölt sokszor, ha nem úgy van valami, ahogy ő szeretné.

De! Ha az én babám nem ordított volna emberfeletti módon, amikor leteszem a kiságyba, sosem lett volna bűntudatom!

2009. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!