Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből álljon a babakelengye?

Miből álljon a babakelengye?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok. Lassan nekiállnék vásárolgatni. Nagyon nem tudom, hogy mit vegyek meg először, hogy miből mennyi kell?!

November 30-ra vagyok kiírva. Téli baba lesz. Miket vásároljak, és mennyit. a nagyobb dolgokat már megvesszük (babakocsi, kiságy...stb) de a ruhával bajban vagyok. Kérem segítsetek drága kismamák. Keveset szeretnék költeni és csak a legszükségesebbeket akarom megvenni.

Köszönöm a segítséget.


2008. jún. 10. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Szerintem először a nagyobb dolgokat vedd meg:babakocsi,kiságy,babyhordozó.

www.babanet.hu

itt le van írva minden,hogy miből mennyit érdemes megvenni.

Én októberbe szülök,és majd júliusban kezdünk bevásárolgatni

Gratulálok,20 hetes kismama

2008. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképp szükséged lesz bodykra, legalább 4-5-öt vegyél, ha novemberi a baba, akkor hosszú újjút. Érdemes nem csak egy méretből venni - ez minden ruhára vonatkozik - mert nem tudhatod előre, mekkora babád fog születni. Én vettem 56-os és 62-es méretet, az első hetekben ezek valószínűlg jók lesznek. Kisebbet nem érdemes, mert alig egy-két napig tudod ráadni, de lehet, hogy jó se lesz rá. Inkább hajtsd fel az ujját, ha hosszú még!:-)

Ugyanez a helyzet a rugikkal, abból is vegyél 4-5 darabot, az a legjobb, ha a lába között patentos, mert akkor könnyebb a pelust cserélni. Kell még 1-2 kocsikabát, érdemes beszerezni egy bundazsákot (levegőztető zsák ), zoknikat, 2-3 babasapkát, jó ötlet a hálózsák, mert abból nem tud kitakarózni, így talán alhatsz is éjjel pár órát.

Vegyél legalább 10 textilpelust, függetlenül attól, hogy gondolom eldobhatót akarsz használni (feje alá, büfihez, stb.). Takarót és lepedőt érdemes legalább kettőt venni, párna nem kell. Gondold át, hogy akarod-e pólyázni - engem ezzel üldöz a védőnő, de a felvilágosultabb szemlélet szerint többet árt, mint használ. Csak akkor vegyél, ha neked könnyebbséget jelent az első 1-2 hétben, mert állítólag a kezdő anyukák biztonságosabban emelik benne a babát. Én ebben nem hiszek, de mindenki cselekedjen belátása szerint.

Szükséged lesz fürdőlepedőre, én ajánlom a pelenka anyagú kifogót és a kapucnis fürdőlepedőt, együtt használva nekem bevált, de majd kitapasztalod.

Szerintem ez a minimum szükséglet, aztán majd látod, hogy mit szeretnél még. Na meg valószínűleg kapsz is sok mindent.

Boldog babavárást!

2008. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 17 hetes vagyok és november elejére vagyunk kiírva. Mi augusztus közepe felé gondoltuk a vásárolgatást, a nagyobb dolgokat(kiságy, pelenkázó, hordozó, stb.). A ruhákkal majd én is bajba leszek, miből mennyit, de szerintem a védőnődet nyugodtan megkérdezheted, hisz ő azért is van, hogy segítsen ilyenekben.:)
2008. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
100%
Angol turiba a kilos részlegen potom pénzér nagyon jó dolgokat lehet turkálni.Jó a minőségük is jó állapotban vannak.Én is ott turiztam össze a dolgokat.Üdv 35hetes kismama
2008. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Itt meg tudod nézni, mire van szüksége a téli babának:

[link]

Most hétvégén volt a Babamama expo, de állítólag lesz ősszel is, érdemes kinézni, mert ott pl. 350 Ft-ért vettem kissapkát, 700-800 Ft-ért body-kat.

2008. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2008. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2008. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Húú.....nagyon szépen köszönöm kismamák. Nagyon aranyosak vagytok. Ide mindig bizalommal fordulok.

Köszönöm :-)

Most már mindnt tudok.

Ha valakinek van még ötlete bátran írjon.

2008. jún. 10. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!