Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Alvásproblémák

Mit tegyek? Alvásproblémák

Figyelt kérdés
A kislányom 2,5 hónapos. Kb. 1 hónapja az esti fürdetés, és etetés után ( kb. 19:45 )nem alszik el, hanerm fent is van, meg nem is. Aludna is, meg nem is.Fáradt, és ezért nyűgös. A következő etetésig ezt játszuk, ami 23:00-kor van. Eszik, és akkor kezdődik minden előlről. Kb. éjszaka 1 óráig. Akkor bealszik, és mintha mi sem történt volna. Ezek után az etetések közti időszakot átalussza. Azt nem mondanám, hogy átállt, tehát fölcserélte a nappalt az éjszakával, de nyűglődünk. Ezért, ha van valami jó praktika ami másnál bevállt , akkor kérlek írjátok meg nekem. Köszönöm.
2009. szept. 16. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam akkor csinálta ezt amikor fájt a hasa! Nem lehet hogy a pocija fáj?
2009. szept. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy túlságosan fáradt, és azért nem tud rendesen elaludni - érdekes módon, ha a babák túlságosan kifáradnak, nem tudnak elaludni - vagy pont, hogy még nem eléggé fáradt, amikor altatni akarod. Ez csak egy tipp...
2009. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ment a nyüglődés az esti szopi és fürdés után. Álmos volt, ásítozott de nem tudott elaludni. Eleinte órákon át járkáltunk vele a lakásban, hátha bealszik. Hát, nem aludt be... aztán jött a következő szopi és kezdődött minden előlről. Volt amikor csak 1 óra körül tudtuk letenni, úgy mint Ti.

Mi azt találtuk ki, hogy esti fürdetés után, ami kb. 20h körül van, jön az utolsó szopizás és utána mindenképp letesszük. Kicsit szigorúnak kellett lennünk, de már nem bírtuk a több órás járkálást minden este, néha már majdnem összeestünk a fáradtságtól.

A büfiztetés alatt villany lekapcs, csak félhomály, betettünk egy cd-t lassú zenékkel és így járkáltunk vele kb. 20 percet. Aztán letettük a kiságyába. Persze, ment a sírás, nyüglődés. Odaültem mellé, simogattam a hátát és beszéltem hozzá (éjszaka van, aludni kell, itt a mami, nagyon szeretlek, dúdolgattam neki stb...) hogy ne érezze magát elhagyatottan. Ha 20 perc múlva még mindig nyugtalan volt vagy sírt, akkor felvettük, de csak pár percre.

Kb. 2 hét alatt elértük azt, hogy szépen bealudt az esti szopi után. Most 3 hónapos a babám és 1 hónapos korától nincs gond az esti altatással.

Én igény szerint szoptatom, ez napközben átlag 2 óránkénti kajálásokat jelent, ezért éjszaka nem ébred fel. Az utolsó szopinál sokszor "dupla adagot" eszik, gondolom felkészül az éjszakára. Így átlagosan 21h-tól 5h-6h-ig alszik.


Kitartás! Az elején nehéz lesz a sok sírás miatt - de idővel be fog állni a babátok ritmusa.

Szerintem fontos, hogy valamilyen rendszerhez ragaszkodjatok és azt a pici is megszokja. Nálunk ez a fürdés utáni utolsó szoptatást jelenti.

2009. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!