Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne fájjon a...

Mit tegyek, hogy ne fájjon a hasa mindentől, ami nem táp?

Figyelt kérdés

Kislányom 7,5 hónapos.


4 hósan kezdtem a hozzátáplálást, de miután végigpróbáltam az először adható gyümiket, kiderült, hogy a barackon, és a szilván kívül mindentől szorulása lesz, a baracktól pedig iszonyú hascsikarása, hát abbahagytam.


Egy hónap múlva újra elkezdtük, a barackot, banánt és almát hanyagoltam, elkezdtük a zöldségekkel.

Szépen lassan haladtunk, nem volt semmi gond.

Egyszer csak újra elkezdődtek az éjszakai üvöltések, a szélgörcsök, a nyűglődés.


Újra abbahagytam.


Aztán pár hét múlva újra elkezdtük.

Ez megy már több, mint három hónapja, és egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet az oka annak, hogy egyszer semmi baja a hozzátáplálástól, máskor meg - mint most éjjel is - átordítja az éjszakát, olyan görcsei vannak, pedig semmi olyat nem kapott, amit eddig ne kapott volna, egyszerűen semmi "logikát" nem fedezek fel az átaludt éjszakában, és a hasgörccsel átordított éjszakában.


Infacolt használok, az esetek 90%-ában segít neki a szélgörcsök ellen, de most még az sem jött be.


Hagyjam a fenébe az egész hozzátáplálási mizériát?

Vigyem valami belgyógyászhoz?

Gyerekorvosnál voltunk, azt mondta, ilyen előfordul.

Hát az én környezetemben egy gyereknél sem fordul elő az, hogy begörcsöl a rendes kajától.


Van valakinek hasonló problémája?

Tud valaki megoldást?

Segítsetek, mert fogalmam sincs, mit tegyek!


Ja, és egy biztos: NEM A FOGA A BAJ.

Ne írjátok, hogy lehet, hogy attól van.

Nem attól van, ez teljesen biztos.


2009. szept. 15. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A baba hasának meg kell szokni az új ételeket, természetes, hogy fájdalmai vannak-sajnos.

Ez eltart 1-2 hétig, utána rendeződni szokott.

Addig adj neki valami hasfájáscsillapítót, tornáztasd sokat, igyon sokat, és készülj fel a "rossz " időszakra lelkileg, ezen túl kell esni.

A belgyógyászati vizsgálat ártani nem fog, de szerintem nem lehet nagy baj, ha a táptól nincs baja.

2009. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát az egy-két héten már jóval túl vagyunk.

Tegnap sárgarépát kapott csirkemellel.

Három hete kapja már a csirkét, két hónapja a sárgarépát, eddig nem volt EZEKKEL gond.


Azt már tudom, hogy paradicsomosat nem ehet, mert attól azonnal görcsöl. Amiről tudom, hogy nem bírja, azt nem is adok neki.


Ezért vagyok tanácstalan.


Folytassam a hozzátáplálást szerinted?

2009. szept. 15. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!