Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes a lányom, anyatejes,...

11 hetes a lányom, anyatejes, lehetőleg nem is akarok neki ezen kívül mást adni, de ha nyáron nagy melegek lesznek, és olyan helyen vagyok ahol nem szívesen szoptatnék, akkor adnék neki innivalót. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
A Babamosoly tea csak köményes (azt úgy tudom hasfájásra adják), vagy van másmilyen is? Vagy mit javasoltok, mit adjak neki?
2008. jún. 9. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem gyógyszertárban kapható babavizet adhatsz neki, az forralás nélkül is jó. Én nem adnék még teát neki.
2008. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyen vagy természetesen kínáld meg pici vízzel, és egy percig se legyen bűntudatod!
2008. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?

Megérkezett a meleg, nyári idő. Ilyenkor az ember óhatatlanul elbizonytalanodik, nincs-e szüksége a babájának külön folyadékpótlásra az anyatej mellett.


Az első fél évben egyértelműen nem a válasz. Az igény szerint szoptatott babáknak az anyatejen kívül nincs szükségük más folyadékra még kánikula idején sem. Az anyatej 87%-a víz, tehát fedezi a baba folyadékigényét is. A szoptatás elején ún. elsőtej termelődik, ami vizesebb, kevésbé zsírdús, szomjoltásra kiváló. Amikor a babák szomjasak, akkor csak pár percig fognak szopizni, hogy ezzel az elsőtejjel oltsák szomjukat. Úgyhogy nagy melegben a babák általában nagyon gyakran kérik mellre magukat, de csak kevés ideig szopiznak egy-egy alkalommal. Ha úgy látjuk, hogy babánk kevesebbet pisil a szokottnál, vizelete koncentrált, akkor nyugodtan megkínálhatjuk őt szopival akár óránként is.

A tea, víz adása több szempontból is gondot okozhat. Egyrészt a cumisüveg használata cumizavar kialakulásához vezethet az eltérő szopizási technika miatt, másrészt a tea, víz, lemossa a bélfalról az anyatejes védőbevonatot, harmadrészt pedig az egyéb folyadék adásával megzavarjuk a kereslet-kínálat folyamatot, amelyen a tejtermelés alapszik.

A második fél évben, a hozzátáplálás megkezdése után megkínálhatjuk babánkat forralt-lehűtött csapvízzel, ha úgy gondoljuk, hogy szomjas. De ne essünk kétségbe, ha nem fogadná el: a gyakori szopizás az idősebb baba folyadékszükésgletét is ugyanúgy képes fedezni még kánikulai meleg idején is.

2008. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Én másoltam be Neked ezt az utolsót. Kislányo 4 hónapos, még semmit nem kapott anyatejen kívül.
2008. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nekem is nagy gondom. Az én védőnőm szerint sem kell csak tej a babának. Viszont anyukám mesélte, hogy amikor én pár hónapos baba voltam, iszonyúan sírtam túl hosszú ideig, nem lehetett megnyugtatni, úgyhogy elvittek orvoshoz. A doki ajánlására azonnal adtak nekem teát, és attól megnyugodtam, nem volt több sírás. Nem értem, kell-e vagy sem :( Bocs, hogy ez nem volt hasznos válasz, de én is ezen dilemmázok.
2008. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én első perctől kamillateát adok a kislányomnak, pedig elég lenne a tej, de amikor szomjas, akkor nem akar tejet. A babavíz valószínűleg jobb lenne, de azt még szomjasan is kiköpi. Adjál neki nyugodtan vizet vagy teát, nem fog gondot okozni a szopizásban.
2008. jún. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező kismama tisztában van vele, hogy nincs szüksége a babának teára, vízre. Az volt a kérdése, hogy nyáron a nagy melegben pl. a hivatal közepén elkezd ordítani a gyerek, adhat-e neki folyadékot üvegből! Adhat, pici vizet és kész! Sok kismama annyira eltér a kérdéstől, hogy nem is arra válaszolnak!
2008. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!