Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszületése után hogyan...

Megszületése után hogyan bántak a babátokkal?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak. Vérvétel rögtön a fejecskéjéből a megszületésének napján, amíg alszik, alig közölték mikor hova viszik, megkérdezésem nélkül kikapták mellőlem az ágyból, amíg aludtunk.

Vitamint, oltást, stb. beadták anélkül hogy szóltak volna, csak a zárójelentésen látszik. Durván nyúltak a babákhoz. Tudom van egyfajta rutin az ezredik csecsemőnél, stb. de itt nem erről volt szó.


Régen tudom, hogy ilyen volt a helyzet, de ma sincs jogunk a saját gyermekünkhöz? Azt hittem már bababarát tényleg a bababarát.

Sajnos ezt nem tapasztaltam. Azon kívül, hogy anyukák mellett lehetnek a babák, más bababarát dolgot nem tapasztaltam a kórházban.

Másnak milyen tapasztalata van?


2009. szept. 14. 11:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Èn Németországban szültem.Tölem csak addíg vitték el a babámat amíg megvizsgálták.Onnantól végig velem volt a 3.nap délig,amíg hazamentünk......Ha vitték vizsga´lni,mentem én is.
2009. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia!Én még nem szültem,most vagyunk 32hetesek.Évekig vártuk ezt a babát.Ugyanezen aggódom én is,hogy a babákkal és a mamákkal hogyan viselkednek a nővérek a kórházban.Szerintem is felháborító,ami nálatok volt.Pont ettől félek én is,mert amúgy is érzékeny vagyok gyerekekkel szemben,és nem vagyok benn biztos,hogy megtudom állni szó nélkül ha ennyire "durva"lesz a helyzet.Én pápán szülök majd,de itt is elavultak a nézetek,mintha a 18.században élnénk.Komolyan a szüléstől nem tartok ennyire.
2009. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igazából persze baja nem lesz a picinek így sem, csak azért jó lenne, ha emberszámba vennék mind a mamát, mind a babát.


Én csak megdöbbentem rajta, hogy így ment ahogy ment. Remélhetőleg kedves csecsemősöket fogsz ki. Boldog babavárást!

2009. szept. 14. 18:01
 14/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most szültem Pesten a Baros utcai klinikán. Az orvosom egy nagyon rendes doki volt, de az ápoló személyzet csapnivaló. Soha többé nem mennék oda vissza.

A babámmal is nagyon csúnyán bántak. Egy ápolónő volt csak emberséges a sok közül.

Durván nyúltak hozzám is és a babámhoz is. 4 napig voltam ott, de pld. ez idő alatt nem kaptam tiszta ágyneműt és ez csak a kisebbik rossz volt. A babám születése után kapott antibiotikumot. Erről csak a zárójelentésből értesültem. A mai napig nem tudom, hogy mire kapta, mert ugye azt akkor kellett volna kapnia, ha szülés alatt valami fertőzés éri. Úgy tudom, hogy ilyen nem történt. Senki semmiről nem tájékoztatott.

2009. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én a 2. hozzászóló vagyok. Én is ugyanitt szültem (Baross u.-i klinika), ugyanez a tapasztalatom, mint az utolsó hozzászóló. Azért is írtam, hogy én túlságosan nem lepődtem meg (bár nem esett jól a dolog), mert előtte fórumokban már olvastam róluk, és sajnos jót nem nagyon. (mármint a csecsmősökről). Én is eggyel találkoztam, amelyik úgy-ahogy normális volt.
2009. szept. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

18.53-nak

Szerintem egy ápolónőről beszélünk, mert itt szült előttem 3 hónappal egy kedves ismerősöm és neki is ez volt a tapasztalata. Ő is csak egyel volt megelégedve. Én császáros voltam, nem jött meg a tejem. 3 kg volt a gyerkőcöm, amikor született és 2,50-re csökkent, mire hazahozhattam 4 nap alatt. Nem adtak tápszert, mondván majd lesz tejem és magamra hagytak.

2009. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
18:53-as vagyok. Sajnos nem csodálkozom, mint mondtam, én előtte már tájékozódtam más fórumokon a csecsemősökről. Engem is magamra hagytak, pedig látták, vérzik és sebes a mellbimbóm, a gyerek éhes, én pedig sírógörcsöt kaptam. Egy volt rendes hozzám, mondta, mivel kenjem, és hagyjam egy-két napig (iszonyat módon fájt, és vérzett), és hozott tápszert a kislányomnak. Az volt tőlük (tőle) az első emberi megnyilvánulás.
2009. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!