Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszületése után hogyan...

Megszületése után hogyan bántak a babátokkal?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak. Vérvétel rögtön a fejecskéjéből a megszületésének napján, amíg alszik, alig közölték mikor hova viszik, megkérdezésem nélkül kikapták mellőlem az ágyból, amíg aludtunk.

Vitamint, oltást, stb. beadták anélkül hogy szóltak volna, csak a zárójelentésen látszik. Durván nyúltak a babákhoz. Tudom van egyfajta rutin az ezredik csecsemőnél, stb. de itt nem erről volt szó.


Régen tudom, hogy ilyen volt a helyzet, de ma sincs jogunk a saját gyermekünkhöz? Azt hittem már bababarát tényleg a bababarát.

Sajnos ezt nem tapasztaltam. Azon kívül, hogy anyukák mellett lehetnek a babák, más bababarát dolgot nem tapasztaltam a kórházban.

Másnak milyen tapasztalata van?


2009. szept. 14. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk mindig mondták,hogy hová viszik a babót,és miért eggyetlen egy oltást kapott meg,amit nemtudom,hogy mikor kapta meg,mert reklamáltam,hogy még nem kapta meg,erre megnézték és mondták,hogy már 2 napja megkapta.nagyon mérges lettem,hogy legalább közölték volna,de mentségükre legyen irva,hogy sok nővér volt,sok volt a baba is,és a babóm antibiotikumot kapott a buksiján keresztül lévő kanülön keresztül,és lehet akkor kapta meg az oltás is amikor elvitték ezt beadni.de egyébként mindent nagyon rendesen és szépen csináltak.nagyon szépen bántak a babákkal,simogatták,becézgették,játszottak velük,még fel is vették babusgatni is őket.én 5-öst adtam nekik erre.
2009. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanez, de ezen én nem akadtam fenn túlságosan. Láttad volna, hogy fürdették őket! (csap alá dugva, ripsz-ropsz, mindenféle érzelem nélkül, lurkók üvöltöttek). De nem csodáltam, hisz ezt minden este csinálják, rengeteg babával. Ne legyél ennyire túlérzékeny, majd Te bepótolod neki a szeretetteljes, puha, szeretgetős dolgokat, az a mi dolgunk! :) (a kórház meg -szerencsés esetben úgyis csak pár nap).
2009. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

szia!


Rengeteg babával kell foglalkozniuk szinte egyszerre. Én azt bírtam, amikor fürdetés után hozta be őket a nővér 2 babát a hóna alá csapva. De nem sírt egyik baba sem :)

egyébként sztem csak első babánál akad fenn az ember ezen, merthát utána elolvastam , hogy az első oltását (bcg) a kórházban kell beadni. Illetve az én picimet vitték hasi+ kopony uh-ra is. Ez is a zárójelentésén volt utólag. De nagyon megnyugodtam, mert ezeket a vizsgálatokat ha nem végzik el helyben, külön kell elvégeztetni később.(és sok hely fizetős)

2009. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajna nekem sem kellemes élmény a kórházban töltött három nap,amikor sírt a kicsim,úgy kellett kikönyörögnöm,hogy hagyják nálam majd megnyugtatom,valamint semmit nem mondtak(oltásról,kajáltatásról,vérvételről)csak úgy kiderültek a dolgok.Úgy éreztem magam,mintha a honvédségben lennénk parancsok voltak(szoptasson,tegye tisztába,rakjon rendet,fejjen...),emberi bánásmód nem.Nagyon vártam,hogy jöjjünk haza,pedig császároztak.Ez Szeged volt,sajna a barátnőim is ott szültek,hasonlókat mondanak.
2009. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is inkább negatív a tapasztalatom,pedig a dokim egy csoda.A szegedi nővérkék nagyon utálatosak voltak,én elhiszem sok a baba,kevés a lóvé,de azért egy mosolyt néha megereszthetnének,valamint ne undorral bánjanak a babákkal és az anyukákkal,ha ezt a szakmát választották.
2009. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hol szültél?

Én nem tapasztaltam ilyet. Tőlem egyszer vitték el úgy hogy nem vettem észre, akkor is csak fürödni. Annyira ki voltam már merülva hogy észre se vettem. De a szobatársam rögtön mondta mikor felkeltem. Ezen kívül a reggeli és esti vizitnél, a gyerekorvos mindent elmondott, hogy miket kapott meg, mik történtek amíg nem volt velünk. Reggel és este vitték el őkat max egy órára. És mindenről kaptunk tájékoztatást.

2009. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgymond NEM bababarát kórházban szültem, pici osztályon, 8 ágy van összesen. A babák nem voltak velünk, 3 óránként hozták őket. De mindig volt egy-két jó szó, a csecsemős mintha a saját unokáját, unokahúgát hozta volna. Nem számoltak be minden lépésről, de azt azért közölték, hogy pl. levették a vért a fejéből, megkapta a BCG-t. Én nagyon jó szívvel távoztam onnan, remélem a második babámat is ott szülhetem, mivel nem az a mi körzeti kórházunk, és remélem nem találják addig ki, hogy nincs szabad intézményválasztás!
2009. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor azért örülök, hogy nem mindenhol rossz a helyzet. Nem vagyok túlérzékeny, csak úgy gondolom, hogy jogom van tudni előre, hogy mikor hova viszik a gyerekemet, mit adnak neki. Persze ez főleg azokon az embereken múlik, akik ott dolgoznak az osztályon. Csak olyannak szabadna, aki tényleg szereti a munkáját és jut egy kis kedvesség tőle.
2009. szept. 14. 12:39
 9/17 A kérdező kommentje:
és nem én pontoztam le itt
2009. szept. 14. 12:41
 10/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. szept. 14. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!