Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos lesz a babám, de...

4 hónapos lesz a babám, de még nem forog. Baj ez? Nektek mikor kezdett el forogni?

Figyelt kérdés
kisfiú, és úgy tudom a fiuk később "lendülnek bele" . Igaz ez?
2009. szept. 13. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

1. nem baj. ráér még pár hónapig.

2. 2 és fél hónapos volt

3. nem igaz, nekem is fiam van.

2009. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaz nekem kislányom van, de pár nappal azelőtt fordult hasra, mielőtt betöltötte a 4 hónapot. Most 6 hós, de hasról-hátra még most sem akar fordulni. Talán 2-szer, ha sikerült neki. Viszont akivel együtt voltam a kórházban, az ő kisfia már pörög-forog, kúszik. :(

Viszont az én babám gyönyörűen ül már magától.

2009. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem baj ha még nem forog, minden baba másként fejlődik, lehet hogy ő másban lesz ügyesebb.Az én fiam is 4 hónaposan kezdett el átfordulni.

2009. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj egyáltalán!! Én úgy tudom a nagyobb súlyú babáknak nehezebb ez a mozgás forma szóval náluk szokott kicsit csúszni, de ne aggódj aztán behozza!

Én fiam nem volt nagysúlyú csecsemő, mégis 5 és fél hónapos volt mire megfordult magától, de akkor mindkét irányba :)

7 hósan kúszott 8 hónaposan simán felült és 8 hós korától tökéletesen mászott négykézláb :))

2009. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj!

Majd csak figyelj!

Nálunk is ez volt, én aggódtam, 4 hónaposan még csak meg sem próbálta a forgást.

Aztán eltelt pár nap, és egyszer csak úgy döntött, hogy ő mostantól forogni fog.

Én meg elámultam, hogy csak úgy fogta magát és átfordult.

Aztán újra.

Aztán újra.


Ne aggódj, ők tudják, mikor jön el az ideje előrébb lépni a mozgásfejlődésben.

2009. szept. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 5 hósan fordult az oldalára, hat hósan kezdett forogni. Nyugi.
2009. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hűűű azért érdekesek vagytok. mert nem írok legendát, akkor rögtön le kell pontozni? :)))
2009. szept. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem baj, az en fiam sem forgott negy honapos kora elott, de nekem senki sem mondta, hogy mar kellene, nem is gondoltam, hogy mas babak ennyi idos korban mar porognek.

Negy honapos mult, amikor hatrol hasra fordult, de csak balra, majd par nap mulva jobbra is, de mindig vissza kellett forditani, mert az nem ment. Ket het mulva egyszercsak vissza is fordult, majd osszekototte a muveleteket.

O is fiu es nagy sulyu, hosszu is. Hat honapos kora elott egy het leforgasa alatt kezdett el terdelni es rugozni, ebbol hatra fele kuszni, majd elore is es egyszer rugozas kozban hatrault, azutan mar tudatosan csinalta. Het honapos kora elott egy hettel pedig reggel arra ebredtem, hogy all a kisagyban.

Most mar kilenc hos mult, azota kiugro valtozas nem tortent, maszik egesz nap, kapaszkodva felall, oldalra fele lepdel, nehany masodpercig mar tud allni kapaszkodas nelkul is. Nem lehet ezt kiszamolni: sokan mondjak, hogy hamar el fog indulni, szerintem meg lehet, hogy honapok mulva sem.

Inkabb az most a latvanyos valtozas nala, hogy ugyesebben csinal mindent: eleinte sokszor hatradolt ulesnel, vagy puffanva ult le allasbol, lassan allt fel es osszeakadt a laba, most mar leengedi magat finoman es egy huzasra felall.

2009. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!