Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit, mivel jatszik benn 13hos...

Mit, mivel jatszik benn 13hos koruli babatok, aki most tanul menni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

sajnos az én fiam mostanában leginkább semmivel. állandóan mindenben megkapaszkodik, feláll. ezzel telik a napja jóformán. a játékait csak szétszórja. ami nagyon érdekli, azt biztos nem szabad:-) leköti a kulcstartó, a távirányító, egy ideig a tévét is nézi szívesen, mobil, számítógép, ilyenek. van építője, azokkal azt játszuk, hogy én felépítem ő meg lerombolja. karikákkal ugyanez a helyzet. szeret kukucskát játszani még most is.

utánoz a maga módján állathangokat, tanulunk puszit adni. tapsolni nem akar megtanulni, szerintem nem érdekli:-)

2009. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

12 hós lesz hétfőn a lányom

mindennel eljászik :) viszont csak max 20 percig, utána más elfoglaltságot keres.

a kedvencei

- a képeskönyvek, hirdetési újságok. magyaráz, olvas, elmeséli az ő kis szókincsével, hogy épp mit lát a képen (pl: vava hammhamm nyá- a kutya kergeti a cicát, vehi brúúú- ventillátor, ami ugye zúgni szokott...)

- zenehallgatás+táncolás

- lego duploval is nagyon elvan

- ha én főzök, akkor ő is jön és babrál a kis tálkáival fakanalával, ha teregetek, akkor jön és fel-le pakolja a nedves ruhát a szárítónál.

- lavórral megtaxiztatja a babáit/állatkáit, etetni is szereti őket, meg altatni, még dudorászik is nekik

2009. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kislányom szombaton múlt egy éves, már egyedül megy. Amúgy ő olyan "jövök-megyek-intézkedek" típus. Egész nap dolga van. Pakol, rakodik, takarít. Mostanában a kedvence elfoglaltsága engem utánozni. Van kis porszívója, a konyhában diója, fakanala. Rengeteget el tud játszani egyedül. Míg tanult járni addig a szobában ténykedett, mióta egyedül megy, azóta eltűnik pillanatok alatt, nyakába veszi a lakást. Kis kosárba gyűjti amit talál. Ha leülök vele játszani, akkor én építek, ő borogat. Vagy a toronyépítő elemeit adom neki sorba, és rakosgatja össze. Szívesen játszik háziállatokkal, babát tentéz. Rengeteg elfoglaltsága van! Tiéd miket csinál?
2009. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a kisfiam 13 hónapos, ő is kapaszkodva közlekedik egyelőre. szeret színes karikákat ráhúzni és leszedni a rúdról, könyvet nézeget, kisautót tologat, duplo-t pakolgat, készségfejlesztő fajátékkal játszik (pl, egy girbe-gurba fémpályán végighuzogat különböző kis fa formákat), fiókokat pakolgat, labdázik, ha van kivel, stb...
2009. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!