Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám lábszárát száraznak...

A babám lábszárát száraznak érzem, ott nem olyan puha a böre. Bekenhetem a gyógyszertári fürdetövel úgy, hogy nem mosom le? Mint egy testápolót?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi vettünk a patikában napraforgó olajat,amivel fürdés előtt,és után is szoktuk kenni itt-ott,ahol kell...


Nekünk a védőnő azt mondta,mikor amúgy én is ezt kérdeztem tőle,hogy mivel kenhetném,mert ezzel kentem végül a kis lábacskáját is,és azt mondta,hogy egyenlőre mással ne is kenjem! Én tegnap kentem be neki épp megint fürdetés után,és nagyon fincsi a bőre tőle :)


Nem tudom,hogy te szoktad-e neki kenni a bőrét fürdetéskor,de ha eddíg nem tetted,akkor csináld úgy,hogy fürdetés előtt bekened vele a hajlatokat,és fürdetés után meg a lábacskáját,kezecskéjét,meg a pocikáját. Nálunk ez úgy néz ki,hogy eléggé hatásos. :)


/Üdv.: Egy éppen 6 hetes kiscsaj anyukája :)/

2009. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen, bekenheted vele, hagyd egy kicsit rajta, hogy beszívódjon amennyire tud (teljesen nem fog) és utána öblítsd le.

Lehet felíratni a gyerekorvossal patikában kikevert testápolót/hidratáló krémet, ebben A és E vitamin van( hűtőben kell tartani), és arcra is jó, nem csak testre. Ez a legjobb, érzékeny bőrű babáknak is ezt adják, mert sokuknak nem megfelelő az olajozás.

Én pont a múlt héten váltottam ki egy tégelynyit (pedig egy éves a babám), és asszem 1000 pénzbe került, de több hónapig elég.

2009. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én 2 héttel túlhordtam a babámat, teljesen szét volt ázva. nekem a doktornő ezt javasolta, amit te is írsz, a fürdetőkrémet. 1 hét alatt helyrehozta a bőrét.
2009. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam,hogy a napraforgóolajat fürdés elött használjuk,és utána jól mossuk le,ne maradjon a börén,úgyhogy inkább a fürdökrémet használnám.
2009. szept. 10. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
12:19-es vagyok. jót fog tenni a sima fürdetőkrém is. láttad volna a gyerkőmet, aztán egy héttel később ... :)))
2009. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia


Én vagyok a napraforgós... :)

Mindjárt be is írom a google-be,mert ha ez nem jó,akkor én sem használom többet..

Bár eddíg nem volt rossz hatással rá,de ha valami rosszat olvasok,akkor én is inkább váltanék...

2009. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyenlőre ezt találtam,de szerintem nem lehet rossz,ha a napraforgó olaj a bőrén marad,ha itt azt ajánlják,hogy fürdés helyett is alkalmazható,hogy ne száradjon ki a bőre.. Na mindegy... Bemásolom ide..: :)


A naponta ugyanabban az időben zajló fürdetés kellemes ceremónia, a napirend biztos része, amire egy idő után már vár a baba. Ám ehhez nem kell feltétlenül vízbe merítenünk. Bőrének védő savköpenye még kialakulatlan, óvnunk kell a kiszáradástól, a gomba- és baktériumfertőzésektől. Ha a baba bőre száraz, elegendő, ha nedves mosdókesztyűvel vagy olajos vattapamaccsal töröljük végig. Legalkalmasabb ehhez a gyógyszertárban kapható napraforgóolaj. A kellemes, meleg (37 °C-os) fürdővíz ellazítja, megnyugtatja a babát, enyhíti a hasfájást, ám van, aki éppen ettől élénkül fel. Ennek megfelelően illesszük a napirendbe: az első évben nem kell az estéhez ragaszkodnunk. Az első hónapokban semmiképp se tegyünk habfürdőt a vizébe. Kaphatók olajos babafürdetők, ha pedig erre is érzékeny a bőre, használjunk gyógyszertári fürdetőkenőcsöt


Na még keresgélek tovább.. :)

/Amúgy ez a kismama.hu-n volt olvasható/

2009. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!