Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a harapás...

Hogyan szoktassam le a harapásról?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiam, mióta jönnek a fogak(8 hónapos korától) harap. Mostmár annyira elfajult a dolog, hogy teljesen véresre tud harapni ha valami nem tetszik neki, de mellette még csíp, karmol.. csak is ami fáj. Teljesen tanácstalan vagyok.
2009. szept. 9. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyet tesz add neki vissza. (harapd meg, karmold meg.)

Mi is igy csináljuk.

2009. szept. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Agresszióra, agresszióval válaszoljak?

Nem az én asztalom, de nem hiszem, hogy megoldás lenne.

Azt szeretném megértetni vele, hogy nem szabad, nem pedig azt, hogy adja vissza ha bántják.

De azért köszi!

2009. szept. 10. 08:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Beszélj, beszélj, beszélj...

Mondd el neki, hogy ez fáj, nem szabad, neki is fájna, esetleg sírj egy picit, mert fájdalmat okoz neked.

Így megérti.

Bár ha ezek ellenére is csíp, karmol, akkor nagyon picit magyarázattal együtt én lehet, hogy a kezére csapnék (persze nem elsőre).

Az arcát sosem ütném meg.

2009. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg megharapna fogd be az orrát így kénytelen lesz a száján levegőt venni. Továbbá ha elmondod neki minden alkalommal hogy ez rossz dolog és fáj neked az hatásosabb lesz mint az agresszió.
2009. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A sajátomnál is így volt először próbáltuk megbeszélni vele. De nem hallgatta végig egyből harapott. Kimentünk tőle. És a szobáját teljesen szétrombolta, a babakocsit rángatta a függönyt mig le nem szakadt.

Bementem hozzá, mikor abba hagyta, elé guggoltam és néztünk egymásra, a következő pillanatban pedig ütni akart, akkor kapta az első pofont. Majd beraktam az ágyába és kimentem a szobából, kb 15 percig üvöltött majd lenyugodott. Azóta nem csinál ilyet, gondolom értett belőle.

2009. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a babám, amikor nála is előjött a harapás. Én mindig kivettem a cicit és mondtam neki, hogy ez fáj nekem. Persze volt felháborodás, hiszen éhes volt:) Visszaadtam neki és minden egyes alkalommal ezt tettem, ha harapott. Nem jajgattam, nem sziszegtem - néha számoltam a csillagokat:)- mert akkor azt játéknak fogta volna fel. Pár nap alatt abbahagyta! Azóta néha előfordul egy-egy alkalommal - gondolom a fogai miatt - de ugyanez a rendszer és működik. Remélem, nálatok is beválik!
2009. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Megpróbáltam, de nem akarom elkiabálni! Amikor magharapott beraktam az ágyába 5 percre(tovább nem volt szivem annyira sírt), majd én is úgy tettem mintha sírnék. Amikor kivettem hozzám bújt és símogatott, amikor próbál harapni mutatom neki a zöld foltokat magamon, és eddig meggondolta magát. Remélem nem kiabáltam el. Be már mindenem kék-zöld folt, a nyakam meg vérzett a harapástól. A cicit nem harapja, azt anno párszor elvettem tőle, az bevált, bízom benne, hogy ez is. egyébként érdekesek, mert gyakorlatilag mindent megértenek, (hozd ide, tedd ezt-azt, ezen meg nevet, ha mondom, hogy nagyon fáj. )

2009. szept. 10. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!