Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos babával hogy...

6 és fél hónapos babával hogy tudtok elutazni 2-3 napra? Nem lesz nyűgös?

Figyelt kérdés

Itt számtalan olyan esetet olvasok, hogy néhány hónapos babával akár külföldre is elutaznak a szülők. Mi csak országon belül, egy másik városba szoktunk menni a mamákhoz, de az is teljesen kibillenti a fiamat. Máshol nem alszik olyan jól se nappal, se éjszaka, ettől aztán felborul a napirendje, és a végén annyira nyűgös lesz, hogy már mindenki kiborul.

Nálatok hogy van ez?


2009. szept. 9. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi voltunk idén kétszer is a Balatonnál nyaralni, egyikszer 4 hónapos volt, a másik alkalommal már 7 a lányom. Nem volt gond, pedig én is nagyon féltem. Vittem utazóágyat, abban aludt. Itthon sem volt gond, mikor hazajöttünk. :)
2009. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányunk 10 hónapos lesz. 6 hós korától többször voltunk 3-4 napot távol. Valószínű szerencsések vagyunk, ha kellően elfárad bárhol elalszik. Az utazások alkalmával annyi új dologgal találkozik, hogy pár óra alatt kimerül. Kezdetektől úgy szokattuk, hogy nem volt tökéletes csend mikor aludt (a lakás adottsága miatt nem tehetünk mást), szól a tv, vagy halk zene, beszélgetés, recseg a parketta stb. Szóval a zajokat megszokta. Az étvágya is jobb ha utazunk. A napirendünk sem borul lényegében, de ha mégis, akkor nem erőltetek neki semmit. Ilyenkor ha éhes akkor etetem, a fáradt akkor elaltatom, csak nyugodtan, lazán. Mikor hazajövünk úgyis helyreáll minden.

Szerintem akkor sikerül jól egy ilyen kis kiruccanás ha nem ragaszkodsz a napirendhez. Engedd a kicsinek is hogy azt tegye amit éppen szeretne!

2009. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy esetleg Te vagy nagyon ideges, hogy ő hogy érzi magát, és ettől nyűgösebb? Mert az ilyen korú babáknak nem az fő lényeg, hogy hol vannak, hanem hogy TE ott legyél. Persze, fontosak az illatok is. Én is idén voltam 4 napot a telken 3,5 hós babómmal. Vittem utazóágyat, ráa lepedőt ki se mostam előtte, hogy benne maradjon az otthoni illat. Meg játékot is vittem amit szeret. Ez is segített talán, hogy nem volt gond. Próbáld kicsit lazábban :)
2009. szept. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!7 hónapos a lányom most jöttünk haza egy 5napos kikapcsolodásból.Aznap amikor mentünk nagyon elfáradt (160km)de a többi nap az nagyon jovolt neki is:)Utazóágyikóját vittük és abban alukált nagyokat.Jó utat nektek is:)
2009. szept. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi 2 hónapossal voltunk 3 napos hétvégén, 5 hónapos korában meg 2 hétig Görögországban.

Jövő hét végére tervezünk egy újabb hosszú hétvégét, most 6 hónapos.

Eddig ugyanúgy viselkedett mint itthon, amúgy imád menni, nézelődik, vigyorog mindenkire, akkor egyáltalán nem nyűgös és nem sír.

2009. szept. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy látszik ez csak nálunk probléma... talán azért van ez, mert mindig hárman vagyunk itthon a férjemmel, csend van és nyugalom, amikor a nagyszülőknél vagyunk, akkor mindenki pörög, bohóckodik neki, és talán nincs hozzászokva ekkora nyüzsgéshez.
2009. szept. 10. 08:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csak nálatok probléma! Nálunk is ez volt. Wellness szállodába nyaraltunk, akkor volt 5 hónapos, egy hétre mentük. 3 nap volt mire megszokta az ágyat, az idegen helyet, sokszor ébredt, rosszul aludtunk, más volt a kád stb... Majd hazaértünk, újabb 3 nap mire visszzökkentünk a régi kerékvágásba. Hát már alig vártam a végét.... :-((
2009. szept. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

07:27-es

íNálunk mondjuk edzésben van a bébi, egyrész mert van egy harmadikos fiam, és mint általában az ilyen korú gyereke, ő is meglehetősen zajos.

Másrészt az egész család nem az a csendes típus.

2009. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! 6 hónaposan voltunk egy hétig nyaralni.

Sokkal jobban bírta, mint bármelyikünk, többet is aludt, szerintem elnyomta a levegő. Pedig ott közöttünk aludt, imádja az apját. Féltem mi lesz, ha hazajövünk. Aztán semmi. Sőt, sokkal nyugodtabb, és ugyanúgy maradt jó alvó, jó kislány.

2009. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!