Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónaposan hiszti. Hogy...

14 hónaposan hiszti. Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Lányom mostanában egyre gyakrabban itthon is, ha elmegyünk valahova ott is nagyon komoly patáliát csap. Ha olyanja van bizony földhöz vágja magát. Ha rászólok toporzékol. :( Pedig következetesen van nevelve, szerintem elkapatva sincs.
2009. szept. 9. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár a fiam még csak 13 hónapos, hiszti van nálunk is. Igyekezzük elterelni ilyenkor a figyelmét, vagy ha olyasmi miatt hisztizik, hogy nem engedünk meg neki valamit, akkor kivárjuk, amíg abbahagyja, de nem engedjük meg neki a rosszaságot. Próbálunk következetesek lenni, hogy megtanulja, mit lehet és mit nem. Ezen szerintem át kell esni, és megértetni a picurral (finoman), hogy ki a főnök.
2009. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is mindent elmondok, mit miért ne, de mostanában hiába! 15 hósak vagyunk és szerintem rájött arra, hogy saját akaratát is tudja érvényesíteni, már elérhet dolgokat hisztivel! Az enyém rúg, harap, kifeszíti magát és üvölt ami a torkán kifér! Csak úgy csodálkoznak rajta! Én bevallom, büntit már a múltkor alkalmaztam, elmondtam miért kapja és magára hagytam pár percre, hagy tomboljon egyedül biztonságban:) aztán valahogy mintha jobban állt volna a helyzethez amiből az adott probléma volt! Én is kíváncsi vagyok ki mit alkalmaz, főleg a tapasztaltak...
2009. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hónapos, egy igazi kis méregzsák, de inkább csak itthon. Ha nem tetszik neki valami elkezd ütni, ha megfogom a kezét akkor kiharapja a bőröm. Nekem csak egy dolog vált be,ha rászólok és nem hagyja abba akkor otthagyom, persze rohan utánam de egy idejig nem szánom meg, hiába toborzékol, hogy fel akar jönni rám. Aztán mikor már nagyon belelovalja magát akkor megamhoz ölelem és elmondom mégegyszer, hogy nem szabad verekedni. Ez megy napjában 20X kb. A másik meg imád csapkodni, az ajtót, tűzhelyet, na ezt nem tudom kezelni, csak fogom elviszem onnan. Az idegeim néha felmondják tőle a szolgálatot, de próbálok nyugott lenni, főleg, hogy most megint babát várok.
2009. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem már régóta ugyanezt csinálja a fiam. Ő 17 hónapos. Már kezdek rutinosabb lenni. Egyedül annyit szoktam tenni, hogy - látszólag - nem foglalkozom vele. Ha éppen a földön fetreng (kedvenc szokása a nagy bevásárlóközpontokban, ahol elég nagy figyelmet kap :-)), akkor csak felrántom a hónalja alá nyúlva állásba és kézen fogva húzom magammal. Ha nem megy, mert dühében visszacsuklik a földre, akkor meg a hónom alá kapom és úgy kapálózhat. Pókerarccal szoktam kifelé menni vele, mintha mi sem történt volna. (De azért eléggé megviseli az idegeimet néha...)
2009. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Most teljesen elhültem, lehet, hogy az én kisfiam is megváltozott?

16 hónapos, eddig elvihettük bárhová nem volt semmi gond, ám ma mi is egy bevásárlóközpontban hasonló viselkedést kaptunk tőle, mint a te picikédét írtad. Hát,fel is hívtuk sok ember figyelmét, rendesen. harap, karmol, csíp...jaj, és földön fetrengés is volt ám igazi, az autóhoz már én is a hónom alatt vittem, de ordított mint a sakál. Pedig én bebszéltem magamnak, hogy rossz napja volt!

Vau, ezek után nyugtatóval kell mennem vásárolni?! Mert lehet, hogy ezt fogja csinálni?

2009. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!