Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a probléma 8 hetes...

Mi lehet a probléma 8 hetes kisfiunkkal?

Figyelt kérdés
8 hetes kisbabánk 2 napja erőssen elkezdett sírni, szopizás közben és után. Ma már ha sikerült elaltatni és beletettük a kiságyba, kis idő elteltével újra sírni kezdett. Alig aludt valamit egész nap, még mikor sétálni indultunk akkor is ordított (mert már nem sírás volt), meg kellett forduljunk. Csak a mellen vígasztalódik, de nem tart sokáig a csend. Úgy két napja van az is, hogy szopi közben nagyokat bukik. Eddig ilyen problémánk nem volt. Lehet összefüggés a bukás és a sírás között?
2008. jún. 6. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el orvoshoz mert ebből lehet komolyabb baj is.Nem normális dolog hogy egyfojtában sír.Lehet neki bármilyen baja vagy valamije nagyon fáj neki vagy beteg.
2008. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fáj a pocija? Nem kemény a kis poci és sírás közben nem húzza fel a lábacskáit?
2008. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát nehéz kérdés, legalábbis nekem. Sok újabb kérdés fogalmazódott meg bennem.

Nem lehet, hogy éhes maradt? Két mellből szoptatod? Ha csak egyből, kínáld oda a másikat is, ha kettőből, akkor tedd vissza az elsőre újra.

Az ellentéte: Lehet, hogy nagyon tele vagy tejjel, és sok levegőt nyel, amitől szopi közben csikar a hasa. Húzkodja a lábát sírás közben? Erre megoldás lehet, ha szopi közben többször büfizteted, vagy pl az Infacol.

Viszont a bukás miatt arra is gondoltam, hogy csak cicizne miután jól lakott, és mérges, hogy jön még tej, amit először nyel is, de mivel az már "felesleges", ezért azt visszabukja. Gondoltatok cumira? Hátha megnyugtatja, nálunk mindkét kisfiúnál bevállt, és szerencsére a szopijukat nem befolyásolta.

Remélem megtalálod a választ. Ha nem volt hasznos, bocsi, de én ezekre gondoltam. Amennyiben nagyon nem múlna, kérdezd meg a dokit/védőnőt.

Boldog babázást! :o)

2008. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Most szépen alszik szerencsére, de ha holnap is ilyen nagy lesz a sírás, mindenképpen megyünk dokihoz.

Amúgy eddig is voltak görcsei, de nem ennyire erőssek és ha mégis, akkor azt egyből felismertük és vígasztalni is könnyebb volt. A pociját igaz nem néztük, hogy keménye, de érződik a sírásán, hogy fáj valamije. Máskor meg csak összeszorítja a szemeit és erőssen sír, már már ordít. Ilyenkor nem tudjuk, hogy a fájdalom miatt sír-e, fáradtség miatte.

2008. jún. 6. 22:04
 5/10 A kérdező kommentje:

Szopiztatom mindkét mellből mikor ennyire "ideges", de inkább az lehet amit írtál te is, hogy túl sok tej jön és levegőt is sokat nyel, ettől a hasa is fájhat, viszont böfiztetem sokat közben pont emiatt, hogy megelőzzük a hasfájást. Eddig sikerült is, de most már bukik böfi helyett. eddig Espumisant adtunk, most mintha az sem használna. A cumit ilyenkor kiköpi, nem kell neki, amúgy sem nagy cumizós.

Sokszor úgy tűnik, hogy azért ideges mert csak cumizna és mégis jön a tej.

De mikor felállítunk egy elméletet, következő szopikor már másképp történik és mégis sír, szóval valóban az marad, ha holnap is ez a műsor, megkeressük a gyerekorvost.

Köszi a válaszokat mégegyszer.

2008. jún. 6. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú választ adó vagyok. Eszembe jutott, még egy dolog. Mégpedig a fülfájás, ami szopi közben fájdalmasabb. Én azt javaslom, hogyha éjszaka felsír ilyen keservesen, fájón, adjatok neki egy kúpot, mert ha fáj valamilye, az elmulasztja. Holnap pedig akkor doki.

Jobbulást! :o)

2008. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már megint én. Nálunk az Espumisan nem jött be, csak az Infacol, de azt éjszaka is adtam, minden szopi előtt (ő 1,5-2 óránként szopott éjjel).
2008. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az jutott eszembe ha nem a szélgörcs vagy reflux a baj, hogy mennyi időnként van széklete.Ha ritkán, akkor az is lehet, hogy szegény eltelik egyszercsak és hiába eszik jóízűen, de viszajön mert eldugult a bélcsatorna. Nálunk sajnos ez volt. Kaka után mindig megkönnyebbült és újra tudott szépen enni. Aztán eltelt 2-3 nap és ismét kezdődött előlről.
2008. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma is sírt majdnem egész nap, kivéve a délelőtti séta alatti időt. Felhívtuk a gyerekorvost és azt mondta, hogy a pocijával kell baj legyen, ha a füle fájna akkor egyáltalán nem hallgatna el, és a kisfiunk éjszaka szépen alszik. Ha mégsem múlna az erős sírás pár napon belül akkor megnézi.

Ja és még azt is mondta, hogy ha nem elég az Espumisan még adjunk neki valamit, más cseppet, de ez nekem valahogy nem tűnik a legjobb ötletnek.

Köszi a válaszokat mindenkinek.

2008. jún. 7. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:

A fülfájást otthon is tudod ellenőrizni. Először tapintsd ki magadon: Nyomd meg (persze ne túl erősen) a fültő mögött azt a pontot a fejen, ahol "nincs csont". Ha középfülgyulladás, akkor élesen felsír.

Ha erre nem reagál sírással akkor húzd meg picit a fülét, ha erre se sír, akkor valószínűleg a fülecskéjével minden ok.

Remélem nem lesz semmi gond veletek és alszotok egy nagyot!

2008. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!