Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet oka a cumi a túl rövid...

Lehet oka a cumi a túl rövid szopi időnek?

Figyelt kérdés
Egy ideje nem hajlandó a Kicsim csak 4-5 perceket szopizni, persze a köztes idő is lerövidült rendesen. Valahol azt olvastam ezt okozhatja a túlzott cumizás. Igaz lehet?
2009. szept. 9. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ezt de lehet benne valami nyugi addig mig hizik nincs baj továbbra is minden jot 2 hos baba anyukája
2009. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem semmi köze egymáshoz a két dolog, nem butuskák ők, tudják azt hogy a cici étkezésre a cumi játszásra nyugtatásra való, ha nem lenne tejed ugy is jelzi. Amugy eleinte én is rosszul voltam eleinte emiatt hogy ilyen keveset van cicin, beszéltem a dokinkkal és a védőnővel, a doki mondta hogy a babák étkezését ugy kell elképzelni, hogy első 8-10 perc alatt kiszívják a az igényük 90%-át, és kb 15 perc amig a következő 10%-ot.
2009. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha 8-10 percet szopizna alkalmanként, de így attól félek,hogy csak a gyenge előtejet issza mindig.
2009. szept. 9. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:

szia

az nem derult ki a kerdesedbol, hogy mennyit is szopizik tulajdonkeppen a babad, mert lehet, hogy mennyisegileg eleg neki es a komfortszopit inkabb a cumival intezi, de azert en leirom a szemelyes tapasztalatomat a temaban. a kislanyom 4,5 honaposan cumit kapott mert csak azzal nyugodott meg, kb 3 hetig minden rendben volt, aztan elkezdett 3 perc szopi utan uvolteni a mellemen es csak akkor hagyta abba amikor a cumi a szajaba kerult, viszont attol nem lakott jol, igy egesz nap azzal telt, hogy szopiztattam es uvoltott. en mertem is es alig evett valamit alkalmankent. leszoktattuk a cumirol es azota rendesen szopizik, nem hosszan de kielegitoen. azutan olvastam es visszagondolva a mi helytetunkre teljesen errol volt szo, hogy ez a cumizavar, mert a cumit maskepp kell szopizni mint a mellbimbot es a baba egyszeruen rossz tehnikaval szivta a tejet es amikor mar nem jott ugy akkor merges lett es orditott tehetetlen duheben, viszont ehes is maradt. van egy specilais nyelvtorna gyakorlat amivel lehet probalkozni. szoval en a helyedben lemernem hogy mennyit eszik. ha erdekel bovebben a cumizavar tema a nlcafe szakertoi oldalan utana nezhetsz.

2009. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
második vagyok: mi az elsőnaptól cumit adtunk és nem zavarta be.
2009. szept. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!