Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatnátok a rota vírus...

Beadatnátok a rota vírus elleni oltást?

Figyelt kérdés

még csak most lesz 5 hónapos a fiam, de ha be akarom adatni akkor már most kell. nem valami nagy evő, félek,hogy még ennyit sem fog enni és megviseli nagyon az oltás.tudom,szájon át adják.

Ti beadatnátok?


2009. szept. 8. 21:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én nem adattam be. Kb. annyi a gyed-em, mint amennyibe ez kerül, szóval lehetett dönteni, hogy oltás, vagy eszünk (mert hát más jövedelem nincs, és hiába ígérték, hogy a rászorulóknak ingyen lesz, én nem szorulok eléggé rá, úgy látszik). De amúgy abban sem vagyok biztos, hogy érdemes. Barátnőm beadatta, aztán két hónap múlva már kórházban volt a kislánya rotával.
2009. szept. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a gyerekorvost,be akartam adatni,azt mondta hogy felesleges.
2009. szept. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia


Én nem adattam be, nem a pénz miatt, az van elég. Én úgy gondolom, hogy most ezt találják ki, pár hónap múlva meg mást. Sztem van nagyon sok más betegség is ami nagyon sulyós, csak még a gyogyszergyártó nem rukkolt elő vele. Sztem ha tényleg olyan veszélyes lenne akkor lenne kötelező védőoltás rá. Csak amióta megy a reklám azóta mindenki kérdezgeti a másikat és biztos hogy talál olyat akinek a babája elkapta és akkor megijed és gyorsan beadja a babának és elmondja más anyukáknak is és igy tovább. Kérdezem én fél évvel ezelőtt nem volt rota virus? Dehogynem. És akkor hányan adták be? Nem sokan. Mert sokan nem is tudtak arról, hogy létezik ilyen.

2009. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én beadattam,ha CSAK 3 féle törzstől is tudom megvédeni,hát megteszem.

Ja,és nincs mellékhatása.Legalábbis szerintem elenyésző.

Én semmit nem vettem észre a lányomon.2 hós.Ugyan úgy evett,aludt.


Milyen mellékhatásra gondolsz?

2009. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
mivel ez egy legyengített kórokozó,hasonló hatása lehet a babára,mint maga a vírus. Így sem vagyok megelégedve az evésével a babámnak,ha meg még a mellékhatásként nem fog enni........... nem tudom mi lesz.Én ezért kérdezem,hogy mi tévő legyek. Nem csak itthol ülünk, vannak a nővéremnek is gyerekei,akik rendszeresen járnak ide. A kisfiam meg szőke fehér bőrű, kék szemű, szóval még jobban fogékony a betegségekre.
2009. szept. 9. 12:21
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi beadattuk, egészségpénztárra ment, így nem is viselte meg annyira a pénztárcánkat. Semmilyen mellékhatás nem volt, pedig aznap három oltást kapott.

Viszont iparkodnod kell, mert a két oltás között minimum 4 hétnek kell eltelnie és a második adagot 24. hét előtt kell beadni, bár a betegtájékoztatón az van, hogy célszerű már a 16. héten befejezni.

2009. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi beadattuk. A dokinő javasolta is.

Viszont 6 hós korig meg kell kapja mindegyik adagot, és 2 adag közt 1 hónapnak el kell telnie!

Van 2 és van 3 adagos oltás. Mi a 2 adagosat adattuk be.

A lényeg, hogy éhgyomorra kapja az oltást, akkor biztos lenyeli. Nem egy hűdenagy mennyiség, de ha kiköpi, visszabukja, akkor meg kell ismételni, ami így plusz 18ezer...

Kisfiamnak semmi baja nem lett tőle, még lazább se lett a kakija.

2009. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!