Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatnátok a rota vírus...

Beadatnátok a rota vírus elleni oltást?

Figyelt kérdés

még csak most lesz 5 hónapos a fiam, de ha be akarom adatni akkor már most kell. nem valami nagy evő, félek,hogy még ennyit sem fog enni és megviseli nagyon az oltás.tudom,szájon át adják.

Ti beadatnátok?


2009. szept. 8. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha a keresőben rákeresel, hogy rota, ezer ilyen fórumot ad ki. Amelyből megtudhatod, hogy minden egyes ilyen kérdés vitát vált ki a fórumozókból.


Merthogy aki beadatja, az jön azzal, hogy a többiek biztos a pénz miatt (38.000 ft) miatt nem adatták be, aki meg nem adatta be, jön azzal, hogy ez a 36 törzsből csak 3 ellen véd, bukós a babája (mert ezt szájon át adják be) ,stb. stb.

2009. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia mi beadattuk a kislányunknak a 2hónapos oltással együtt. 18ezer ft volt, a gyermekorvosunk azt mondta, ő javasolja.

Lelkiismeretes, rendes orvos, gyermekkoromban én is a betege voltam, ezért adok a szavára.

2009. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A rotát kétszer adják, így kétszer lesz 18 ezer. (de nem ez volt a kérdés, csak helyesbítettem, bocsi). Első hozzászóló.
2009. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg, ezt el is felejtettem. Szóval még csak a felén vagyunk túl! :)

2. votlam

2009. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 tyukanyolight ***** válasza:
Mi 3 hósan kaptuk az elsőt, és 4 hósan a másodikat. Nekünk is a gyerekorvos javasolta. A lányomat egyáltalán nem viselte meg, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltunk. Talán egy picit többet aludt napközben, de ez köszönhető lehet a többi, szuris oltásnak is.
2009. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk, mert a "veszéjeztetett kategóriába" esünk, vagyis én magam is és több hozzánkjáró eüs.
2009. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi nem adattuk be, mert nincs nagyobb testvér, aki hazahozhatná a vírust az oviból-iskolából, és a védőnő szerint a higiénés körülményeink sem "indokolják". Továbbá sógornőm gyerekorvos, vele is beszéltünk erről, azt mondta,mi döntsük el, de ő nem adatná be a saját gyerekeinek.
2009. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
bocs, veszélyeztetett, naon késő van...
2009. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én beadattam, de úgy tudom, 6 hónapos korig kell, azaz akkor sietnetek kell (ha elég az 1 hónap közte, ezt nem tudom). Nem volt mellékhatása.
2009. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem adattam be kislányomnak, nekünk a dr-nőnk nem javasolta. Tesóm 2 fiának már nagyon sokszor volt hányásos, hasmenéses betegsége, de egyszer sem a rota-vírus okozta. Nagyon sok vírus okozhat hányást-hasmenést és ezek közül ez az oltás csak a rota ellen véd, nem 100%-ban, hanem enyhébb lefolyású lesz a betegség. Egyébként pont tegnap volt erről szó a tv-ben, hogy higanyt tartalmaz az oltás és, hogy Amerikában kötelező, de nagyon sokan tiltakoznak ellene, állítólag bizonyos betegségeket okozhat később, bár ez nem bizonyított. No, szóval nem tudom, mi nem adattuk be. Én olvastam itt is utánna, hát elég sokan panaszkodtak a mellékhatásokra.

Minden jót nektek!

2009. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!