Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülött babáknak szoktatok...

újszülött babáknak szoktatok mesét olvasni? és ha igen mit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindenféle mesét olvastam és a párom is. Még születés előtt kezdtük. Szerintem szépen hangsúlyozva, kedves hangnemben akár a hűtőszekrény használati utasítását is felolvashatod neki. Az a fontos, hogy a hangodat és az abból áradó szeretetet, kedvességet hallja. Énekelni is lehet nekik bármit, nagyon szokták értékelni :)

Viccen kívül pedig azt javaslom, hogy a saját kedvenc meséidet olvasgasd neki.

2009. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Újszülöttnek? Miért? A mesének megvan a maga értelme. Akkor jó, ha már a gyerek bele tudja élni magát, azonosulni tud a történettel . Dalolni , "beszélgetni" lehet, mert nagyon szeretik a dallamos dolgokat,mondókákat.

2009. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem olvasok,hanem magamtól találom ki,van,hogy beleszövöm az aznapi eseményeket,kicsit elhercegnősítem,meg hát mimikázok hozzá,hangsúlyozok,eljátszom az arcommal a kezeimmel a mesét...sőt ha olyan van,mondjuk,hogy egy sárkány jön vagy ilyenek,akkor árnyékbábozunk is,plusz én varrtam bábfigurákat és azzal is játszunk:)Így élvezi én is ő is,én szeretek vele játszani,visszarepülök én is arra a röpke időre Sohaországba és Wendynek képzelem magam:)
2009. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Én nem olvastam feleslegesnek tartottam.De az utolsó válaszadótól kérdezném hogy amiket leirt azt az újszülött gyerekének csinálja?Mert ők még nem értik...

egy mimika, egy dallam, egy hangsúly de a tartalmát ami ugye a mesék lényege nem fogják.Az egy éves lányomnak nemsokára elkezdem de sztem még az is korai.Valahol olvastam hogy 2év körül van értelme a mesének.De persze az mesél a babájának aki akar és akkor amikor akarja.

2009. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Boldizsár Ildikó meseterapeuta szokott újszülötteknek is mesét mondani, gyógyítás céljából. A mesét el lehet kezdeni akár újszülött korban. Nem értik, természetesen, de a mese dallamossága megnyugtatja őket, és felfigyelnek rá. A mondókákat is ezért szeretik a gyerekek, sőt a nagyobbak imádják a halandzsa szövegű mondókákat.

Egy óvó néni

2009. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,azóta csinálom...nálunk ez egy rituálé...szorosabbá fűzi a kapcsolatunkat.Nem vagyok szuperanyuka,sosem akartam az lenne,a mesélés az én lelkemnek is jót tesz és hiszek benne,hogy habár még pici és nem érti,jót tesz neki.Én szeretem ezt csinálni,nem érdekel érti e vagy sem,nem azért mesélek,hogy tanuljon belőle,hanem,hogy elkalandozzunk egy kicsit.Azzal,hogy azt mondjátok minek mert úgy sem érti,kicsit azért a lelkembe tiportatok.Szóval felesleges a lányomnak előadnom a mesét,mert még kicsi és úgy sem érti?Nem...én nem így gondolom.Tényleg jót tesz nekünk...de most már hülyén érzem magam,mert én nem a valóságban élek:/
2009. szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

én már alig várom hogy megszülessen a kisbabám, és mesélhessek neki.

persze azt én is gondoltam hogy nem fogja érteni, de a dallamossága lekötheti ahogy azt többen irtátok is.

azal viszont bajban vagyok hogy én találjak ki történeteket, egyszerüen nem érzem azt, hogy képes lennék rá... az éneklésröl nem is beszélve :) szörnyen hamis hangom van :)

mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat.

2009. szept. 9. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!