Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azért csak próbálkozzak a...

Azért csak próbálkozzak a hozzátáplálással v. ne?

Figyelt kérdés

6 hósan elkezdtük a hozzátáplálást a babánknál, de már eltelt 3 hét és nem haladunk sehova. Nem kell neki az alma, a barack, a krumpli, de a krumpli almával, se répával se barackkal...se az üveges bébikaják...

Egyszerűen a kanál sem megy be a szájába, mert ki nem nyitja, ha odateszem, akkor meg érzem, h ott a kis nyelve és nem engedi tovább...

A védőnő csak hümmög, tanácsa semmi - persze ezen nem vagyok meglepődve:( a doki szerint meg kéne adni neki a dolgokat, mert szerinte, ha 8 hós koráig nem ismertetem meg sok új ízzel, akkor válogatós lesz. Hát sokra megyek mindkettővel!

Szóval szerintetek most hagyjak egy kis szünetet, marad csak a szopi és pár nap múlva próbáljam újra?

Légyszi írjon, aki hasonló "cipőben jár/járt"!


2009. szept. 8. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, és egyszer csak nyitotta a száját mint egy kis fecske, az előző nap pedig még alaposan összezárta az ínyét, nehogy esetleg egy csepp is belemnjen. Azt javaslom egy napot hagyjál ki, és próbáld újra. Menni fog!
2009. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nAgyobb kitartás! Ne két szopi közt kóstoltatsd,mert tudja,hogy úgyis jön majd a cici,minek eröltesse?:) várj a reggeli szopi után legalább 4 órát és akkor kínáld meg. Ha az alma nem jön be (egyébként tök fanyar a tejhez képest, nem is csoda), valami édessel próbáld, pl hipp sütőtök-alma. Ha igazán éhes, ki fogja nyitni a száját, csak légy határozott! Az első elutasításra, fejrángatására ne add fel egyből, várj egy picit és újra próbáld, és újra....ha már egy-két falatot evett, nagy dícséret és jöhet a cici. Következő etetésnél ugyanez újra,aztán aznapra elég ennyi kíntatás:) nagyobb kitartást neked!!!
2009. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled, nálunk is ez volt.

Emlékszem hetekig szórakoztam. 7 hónapos koráig nem fogadott el semmit, aztán egy nap kinézte a kaját a számból. Na, akkor adtam neki egy kis őszibarackot. Azóta eszik. Szóval....

Türelem, türelem és türelem

2009. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyatejeseknél ez teljesen normális dolog, csak ne add fel. Ha ondolod, 1-2 nap szünet lehet, de próbálkozz türelemmel, és ne mérgelődj, ha nem fogadja el. Nem lesz örökké anyatejes, de ezt te is tudod, ő meg majd rájön...

Nálunk asszem vagy 8-9 hónapos koráig nem evett a kicsilány 1-2 kanálnál többet, a súly a gyarapodott, mikor a védőnő kérdezte mi a helyzet mondtam hogy mennyi a súlya, ennyit és ennyit hizott. Aztán kérdezte, hogy na és a hozzátáplálás? Mondtam, haladunk lassan, eszeget. Volt hogy füllentettem a mennyiséggel kapcsoatban, mikor már nem szállt le rólunk. A babák tudják a legjobban, mire van szükségük, nem a hozzátáplálási táblázat. Ők még sajnos nem tudják elolvasni, de azt hiszem, ez igy jó :D

2009. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából én nem erőltetném a dolgot, nekem nem sietős, én szeretem szoptatni...a lényeg, h szépen hízik, nincs semmi gond, úgy néz ki elég neki a tej.

Csak azon akadtam ki, h a védőnő is szorgalmazza, csak a kérdésre nem tud válaszolni:(

Előbb-utóbb úgyis elfogadja majd. Lehet, h nála még nem jött el az idő:)?!

2009. szept. 8. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:
18.06-os vagyok. Igy igaz. még nem jött el az ideje, de egyszer csak azon veszed észre magatokat, hogy esztek. Sok sikert!
2009. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!