Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha féléves fiam nem fogadja...

Ha féléves fiam nem fogadja el se az almát, se a barackot, várjak még a hozzátáplálással, vagy próbálkozzak mással?

Figyelt kérdés
Próbáltam két kaja között félidőben, vagy pont szopizás előtt, de mindig fintorog, és bezárja a száját.
2010. szept. 19. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Fölösleges várni fél évesen. Próbálkozz mással, hátha. Még új neki, természetes ha fintorog :)
2010. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálgasd mással is, de ne rögtön másnap, vagy a következő evésnél. Szokni kell az ízeket, ha mindig mást kap nem fog hozzászokni. Kislányom tápszeres 2 hónapja kezdtem a hozzátáplálást, most tartunk ott, hogy 30-40 ml-t eszik egy evésre és néha már ki is nyitja a száját, nem csak tuszkolgatom neki befelé. Eszünk gyümölcsöt tízóraira, főzeléket ebédre és tejpépet uzsonnára. Amikor nem elég neki a kanalas étel, akkor kap még tápszert is. Van olyan is, hogy előbb a tápszer és utána a kanalazás. Mikor milyen napja van. Mondjuk nem egyszerű kitalálni. Ezért vannak ordítások is.

Fő a türelem. Kitartást, meg fogja szeretni az új ízeket.

2010. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozz bébiétellel, annak pépesebb az állaga. Az én kisfiam nagyon szereti, viszont a friss almát és barackot ő sem hajlandó megenni.
2010. szept. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem mással,hanem kitartóan egy ideig mindig ugyanazt adni.Megkell szoknia az izét.
2010. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nálunk, ha csak egy kicsit is savanyú a gyümölcs, akkor már fintorgás van. Csak a mézédes az elfogadható. Vicces, mert főzelékben imádja a lányom a savanyút, paradicsom, sóska jöhet bármikor. Én is almával kínlódtam két hétig, aztán bevezettem a sütőtököt, és onnantól lehet nálunk igazi hozzátáplálásról beszélni. Szólal szerintem próbáld a sütőtököt, most már lehet kapni zöldségesnél.
2010. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Ma voltunk a védőnőnél is, ő is azt mondta, hogy próbáljam ugyanazt adni. Próbálom még pár napig a barackot, ha az nem, akkor jön a sütőtök :)
2010. szept. 20. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!