Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen testvér nélkül élni?

Milyen testvér nélkül élni?

Figyelt kérdés
Ha kicsi akkor biztos vannak barátai,de ha felnőtt lesz akkor nincs nagyon egyedül?
2009. szept. 8. 14:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

15.37: ott a pont!


én 31/L vagyok és egyke. nem hiányzott soha a testvér, sőt, örültem, hogy nincs, mert anyám és keresztapám (anyám öccse) mindig ölték 1mást és az örökségen is véresen marakodtak, szóval szar példa volt előttem.

de az unokatesóimat bírom kis adagokban (2-3 havonta) :)))

2009. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem van egy hugom, és a világon semmiért nem cserélném el senkire, pláne nem arra, hogy egyke legyek. Szerintem az aki egyke, azért gondolja azt jónak, mert nem tudja, milyen az, ha van testvére. Nekem a hugom a legjobb barátom, sokkal őszintébba viszonyunk, mint bármelyik barátnőmmel. Vele nem ciki semmi, mert ő ismer a legjobban, együtt nőttünk fel. Szerintem (ha megteheti az ember) mindenképp minimum két gyerkőcöt vállaljon. A testvéred mindig ott lesz neked. De ez csak egy vélemény. Láttam már azért rossz testvéri viszonyt is.sajnos.

2009. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy öcsém, és nagyon szeretem. 5 év van köztünk. Van egy kislányunk és szeretnénk még babát.
2009. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem 4 testvérem van 2 családból.

Gyerekként inkább lettem volna egyedül,de mostanra egész jó a viszony mindenkivel.Nővérem felnőtt (32) 2 gyerekkel.Én felnőtt vagyok (25) mindjárt 2 gyerekkel.

Itt külön váltak a szülők,egyik családban van egy öcsém (17) tanul.

Másik családban van egy öcsém (16) tanul,és egy húgom (9) tanul.

Kicsit fura is ,hogy vannak fiatalabb tesóim,de vannak ettől bizarrabb családok is,beletörődtem.

Mivel messze lakunk egymástól ,évente csak 3-4 alkalommal találkozunk.Ez így pont jó.

Nővéremmel a legszorosabb a kapcsolat,2 okból:csak ő édes testvér,és csak neki van még gyereke.Teljesen kiegészítjük egymást,még annak ellenére is,hogy a külsőnkön és a vércsoportunkon kívül semmi közös nincs bennünk.

:):):):):)

2009. szept. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
én utáltam hogy nincs tesom,irigykedtem mindig unokatesoimra mert ők 3 vannak,alig vártam a hétvégéket meg a nyarakat hogy találkozam velük mamánál. Szóval nagyon egyedül voltam ezeket kisállatkákkal igyekeztem pótolni höri,tengerimalac,kutya,macska.Aztán meg rengeteg barát. most felnőt fejjel is rossz hogy nincs testvérem nincs kire számítani csak szinte a barátok de hát azoknak is vannak családjai. Én szeretnék a kisfiamnak majd v-mikor egy hugit hogy ne legyen egyedül mert hát így neki nem lesz uncsi tesoja sem,csak másod.
2009. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyke vagyok és nem is szerettem volna testvért sosem. Csak magamnak akartam a szülői szeretetet. A mai napig örülök, hogy így nőttem fel. Biztos rásegített az is, hogy több olyan testvérpárt láttam a saját környezetemben, akik nem, vagy nem őszintén szerették egymást, csak éppen elviselték, hogy van testvérük.

Most éppen a testvér kérdésen dilemmázom megint. Megint attól rettegek, hogy a hozzám hasonlóan önző és szülői szeretetet egyedül birtokló kisfiam vajon szeretné-e a testvérét, vagy csak elviselné.

2009. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nagyon jól rávilágítottál a kérdésre!!! Én is ezen filózom nap mint nap az egyke fiammal!! Nekem van tesóm de nem volt felhőtlen a tesóság!!!
2009. szept. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!