Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen testvér nélkül élni?

Milyen testvér nélkül élni?

Figyelt kérdés
Ha kicsi akkor biztos vannak barátai,de ha felnőtt lesz akkor nincs nagyon egyedül?
2009. szept. 8. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem nincs testvérem, egyke vagyok, és nagyon irigyeltem mindig azokat, főleg gyerekként, akiknek volt testvérük. 32 éves vagyok, van egy kislányom, de biztosan lesz testvére. Én világéletemben olyan magányosnak éreztem Magam, mind gyerekként, mind felnőttként, nem is vagyok túl nyitott, barátkozó és bizalmas másokkal. Sokat voltam egyedül, magamban a szobámban, nem azért, mert a szüleim nem foglalkoztak Velem, isten őrizz, egyszerűen így alakult/alakítottam. Otthon nem volt "társam", hozzám valamelyest hasonló korú, akivel a nap végén játszhattam, beszélgethettem stb. Szóval, lényeg a lényeg, soha nem éreztem jól Magam egykeként.
2009. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Szia nekem van testvérem de kicsinek is és fiatalabb koromban is tök jól elvoltam egyedül,de persze ott volt tesóm ugyhogy nem tudom milyen lett volna teljesen egyedül felnőni. Most felnőtten nem túl gyakran találkozunk mert mindenkinek megvan a maga kis élete és baráti köre, mi egy kicsit eltávolodtunk, igazából 22-25 éves korunkban volt jó a kapcsolatunk. Mostanába nem nagyon számíthatunk egymásra bár lehet ez azért van mert nekem már van gyerekem a hugomnak még nincs ők sokat melóznak eljárkálnak a párjával. De minden esetre jó a tudat hogy van Ő! Mi nem tervezünk testvért anyagi és más okok miatt a fiamnak. De sose lehet tudni ha beesne egy terhesség biztos megtartanánk.
2009. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezen nagyon meghatódtam és sajnállak amiért nincs testvéred!
2009. szept. 8. 15:12
 4/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki egyedül érzi magát, az inkább személyiség függő, szerintem. Ismerek olyat, akinek van hasonló korú testvére, mégis magányos.

Én is egyke vagyok, gyerekkoromban nagyon szerettem volna testvért, most, hogy már családom van, nem érzem a hiányát.

2009. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekünk is anyagi gondok miatt nem lesz,meg hát azért már nem is vagyok fiatal (36)a kisfiam meg most 17 hónapos!Ő is későn született !
2009. szept. 8. 15:16
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azt nem tudom, hogy testvér nélkül milyen élni, mert nekem van egy bátyám, és van egy öcsém, és imádom őket. Nagyon jó volt, fiatalabb koromban, hogy van egy bátyám, sokat beszélgettünk, a baráti társaságunk is nagyon közel állt egymáshoz, úgyhogy otthon mindig egy csomó fiatal volt. Az öcsém 10 évvel fiatalabb nálam, késői gyerek volt, de imádta mindenki. Fantasztikus emberek mind a ketten. Persze nálunk is mindenki éli az életét, de az utunk mindig keresztezi egymást, és bármiben számíthatunk egymásra!!!!!! Én is 3 gyermeket szeretnék, most várom az elsőt, 21. hétben vagyok!
2009. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is egyke vagyok. Nem tudom milyen testvérrel élni, de gondolom hogy sokkal jobb mint egyedül! 32 éves vagyok. Van egy lányom (remélem pár év és lesz tesója), és a párom. Ha édesanyám meghal, akkor "csak" ők maradnak nekem. A szüleim mindketten nagy családból származnak. Nagyon jó volt ünnepekkor, és családi összejöveteleken a sok nagynénivel, nagybácsival unokatesóval együtt lenni. Most is jó látnom, hogy anyukám és a testvérei mennyire szeretik egymást. Most öreg fejjel is kisegítik egymást mind a lelki, mind egyéb gondjaikból. Mindíg számíthatnak egymásra. Nekem ez nem adatott meg, én mindíg csak magamra számíthatok az életben. Igyekszem, hogy a lányomnak legalább egy testvére legyen!

2009. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez egy elég összetett dolog ám. Nekem volt két testvérem, de öltük egymást, mert nekem kellett a hugomat pelenkázni, etetni, bölcsibe vinni 9 évesen nem ismerte a doki anyámat, csak engem, mert én láttam el. Szóval nem tudom, ha sírtunk, mondjuk együtt sírtunk.

21 évesen szültem a nagy fiamat és nem tudtam volna megosztani a szeretetemet egy második gyermekkel. A fiam olyan egyéniség nem is viselte volna a testvért, abszolút. Egyke volt mostanáig. Most 15 éves és most egy éves az öccse, valahogy azt érzem, teljesen jó így. Mint szülő azt gondolom, és érzem, nem tudtam volna két kisgyerekkel annyit foglalkozni, mint így.

Mivel nem ez a szokásos felállás, sokan vitatkoznának velem, de mivel nem vagyunk egymás helyében, mindenkinek magának kell megítélnie, mi a helyes és a jó. Nem alapozhatunk arra, hogy jaj legyen testvére, hiszen nem ugyanakkora előny és hátrány is lehet egy tesó. Körül kell nézni a világban, ritka a jó testvéri viszony.

2009. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is személyiség függő ki mennyire érzi magát egyedül rengeteg egyke nagyon jól elvan úgy ahogy van, sok barátjuk van fiatalabb korukba aztán meg mindenkinek lesz családja egyszer és akkor meg ők lesznek a fontosak!!
2009. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Lássuk csak milyen...hmmm...van jó és van rossz oldala is:)Én megtanultam önállósulni könnnyen,mert csak magamra számíthattam.Persze a szüleim mindig segítettek,de ugye nem volt tesó aki tartotta értem a hátát meg hasonlók.Mindenki szeretetét élveztem és olyan lett a személyiségem,hogy imádtam és imádok a középpontban lenni.Azért ez nem olyan rossz.Vezető személyiség is vagyok,szóval sztem nem gáz az ha nincs tesó.Perzse jobb lett volna valószínű,mindig egy bátyust akartam,de hát már csak késő votl hozzá miután megszülettem.Helyette jöttek az unokatesók...ők amolyan tesók voltak:D
2009. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!