Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kora után megfelelő,...

Egy éves kora után megfelelő, ha bölcsődébe iratom a picit?

Figyelt kérdés
Kisbabám jövő szeptemberben lesz 1 éves 4 hónapos. Már be van iratva a bölcsibe. Van olyan pedagógus aki azt mondja, minél tovább marad az anyukával, annál jobb mert így érzelemsivár lesz. De hát majdnem 1,5 évig csak velem lesz és utána is leszünk együtt. Másrészt viszont szerintem jó, ha közösségbe kerül és sok 0,5 éves bölcsist is láttunk (igaz, annyi idősen semmi esetre sem iratnám be, még így is várnék egy fél évet legszívesebben 2011 januárjától adnám be). Mert így megtanul alkalmazkodni, barátkozni, sok kisgyereket ismer meg. Attól is tartok, ha minél tovább velem marad, annál inkább vadócabb lesz később. Én nem jártam bölcsibe, és elég öntörvényű, akaratos gyerek voltam és most is vagyok nem beszélve arról, hogy anyukám abban az oviban volt ovónő.
2009. szept. 8. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia nekem a lányom 14 hónapos volt mikor bölcsibe ment.1 évesen kellett volna mennie, de pont bárányhimlős lett.Már a bölcsi elötte látszott hogy el van a gyerekekkel. Szeretett járni a bölcsibe és én is szerettem a bölcsit. 14 gyerekre volt 2 gondozó.Sokat foglalkoztak velük.Szerintem legalább annyit mint egy szülő.Sőt megkockáztatom, hogy sokkal többet tanulnak a bölcsibe mint otthon.Otthon anya inkább etet, de nem hagyja hogy a gyerek egyedül maszatoljon.Tisztelet a kivételnek.Más jellegű kézimunkát is csinálnak amit otthon valószinűleg kevés szülő tesz meg.Csirizből formálnak, sokat énekelnek, táncolnak.Hát tudod ha ettől lesz érzelem sivár a gyerek, akkor rossz bölcsibe jár. A lányom azóta 6 éves.Alkalmazkodó, közösségi ember.Fiam most 5 hónapos, de Ő is megy 1 évesen bölcsibe.Én nem félteném a gyermekem.Hidd el jól érzik magukat ott.
2009. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia.ha nem nagyon muszály én nem adnám bölcsibe a babám.2 gyerekem van,az elsővel 5 évig maradtam itthon igaz kényszerből,mert munkanélküli lettem,igy nem akartam beiratni az oviba,mikor már kelett az ovi,akkor mondta az ovónő,hogy járjon elöbb felzárkoztató foklalkozásra,hogy ne legyen le maradva a többitől,első nap után közölték,hogy semmi értelme,mert ugyanazon a sznten van mint a többiek,sőt.szóval itthon is lehet ezekszerint jol,és hatékonyan foglalkozni a babával.A társaság sem tünt fel neki,mert népes családi és baráti társaságunk van igy szinte mindig volt kivel játszani.most is szeretnék 3 évig itthon maradni,inkább jol meghuzzuk magunkat,hamár megadatik ez 3 év,késöbb 2,akkor én kihasználom.
2009. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi majd csak 2,5 évesen megyünk bölcsibe.Akkor is azért,mert engem szeptembertől vesznek vissza dolgozni,évközbe nem(dajka vagyok).Utána lévő szeptemberbe meg már 3,5 éves lenne.
2009. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!