Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szélcső, vagy glicerines kúp?...

Szélcső, vagy glicerines kúp? Melyik vált be jobban a hasfájós bébiteknél?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
nem jó hozzá szoktatni egyikhez sem.Nekünk a masszázs hatot, ezenkívül a védőnő ajánlotta a magnézum Sshüssler-féle sót, mely homeopátiás, s gyorsan hat.
2009. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

sajnos nekünk nem hat a masszázs, és éjszaka 2 órán keresztül "nyüszít" a bébi, látszik, hogy szenved, nehezen jön a puki és a kaki is, van, hogy 2-2,5 óra, mire sikerül. Így nem alszik a család, szenved a bébi...:(

Most a doktornő ajánlotta ezeket a módszereket. Kíváncsi vagyok, hogy másnál használt-e?

2009. szept. 8. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha most szeretnéd használni valamelyiket, akkor mindenféleképpen a glicerines kúp, az gyors és egyszerű,

a szélcső szerintem emberkínzás!

2009. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, valóban nem lehet túl kellemes a picinek a szélcső, de mégis pillanatok alatt megszünteti a problémát. Mi használtuk napi 1-2 alkalommal és nem lett tőle semmi baja sőt megkönnyebült utána. A lényeg, hogyha használod vágj még rá 2 lyukat és jól kend be krémmel. Nem szabad túl mélyre dugni, de úgyis hallod majd ahogyan a szelek távoznak. Jó egészséget!
2009. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szélcső! Láttál te már ilyen eszközt kedves utolsó, azt se tudod miről beszélsz. Nekem is a doki ajánlott rögtön megkönnyebbül a bébi és a kórházakban az ügyeleten is ezt használják ha beviszed ilyen gonddal. Mi sajnos rákényszerültünk mert nagyon rosszul volt már a beragadt széltől. Ez egy vékony gumi cső amit a végbélbe helyezel kb egy cm.re és oldalra mozgatod óvatosan és közben a hasát maszírozza valaki, ha van segítséged. Próbáld ki nem fogod megbánni! 2 hónapig használtam rendszeresen, nem is volt utána semmi gond a hasfájással. Most 1 éves nem volt semmi hozzászokás, vagy ilyesmi.

Szerintem az az emberkínzás ha hagyod szenvedni. Nem tudod milyen fájdalmat érezhet az a baba és nem látod azt a megkönnyebbülést a kis arcán amikor kijön a szélcsővel a rengeteg puki. Úgyhogy ne írj ilyen marhaságot, csak ha van tapasztalatod!

2009. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9.40-esnek írtam, utólsó vagyok.
2009. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Láttam én is mennyit tud szenvedni egy kisbaba, ugyanis a kisfiam 4 hónapos koráig iszonyatosan hasfájós volt, sajnos ő sem tudott kakilni.

Öt hetesen szél csövezték,sajnos kórházban (mi más miatt voltunk bent)s ahogyan azt csinálták?

Minek kínoztam volna ezzel, amikor is egy egyszerű kúppal ugyanazt a hatást tudtam elérni?

Valószínű, hogy te a kúpot nem használtad soha.

2009. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10.04es vagyok. Sajnálom, hogy a babáddal így bántak a kórházban. Amikor nekünk csinálták nagyon óvatosak voltak és nekem nem kínzásnak, hanem megváltásnak tűnt, mivel ez miatt mentünk be az ügyeletre. Valóban nem használtam kúpot, mert a hatóanyaga bélrenyheséget okoz.

Most szegény kérdezőnek biztos nehéz lesz eldöntenie melyiket használja, de valószínű kipróbálja mind a kettőt és amelyik a babájának a legjobb azt fogja használni.

2009. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát igen, nem lettem okosabb...:(

szélcsővel nekünk is az ügyeleten könnyítettek a bébin, de nekem kicsit félelmetes...a védőnőm sem ajánlja. De a doki igen....

Ma éjszaka egy negyed kúpot kapott, rögtön kijöttek a pukik :)

2009. szept. 9. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!