Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "tesztelhetem" itthon,...

Hogyan "tesztelhetem" itthon, hogy hall-e a lányom?

Figyelt kérdés
Kislányom 5hónapos. Születésekor volt hallásvizsgálat akkor "még" reagált! Most azt vettem észre, hogy nem figyel szinte semmire aminek hangja van. Se csörgőre, se arra ha szólunk hozzá. Viszont ha alszik és az ajtó becsapódik vagy nagyobb zaj van akkor összerezzen. Remélem nincs baj, de nagyon tanácstalan vagyok. Valakinek tapasztalat?
2009. szept. 7. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb vidd orvoshoz. Ha semmire nem reagál csak a nagyobb éles zajra, lehet hogy nagyot hall.
2009. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha akkor összerezzen akkor nem lehet baj, egyszerűen ha sok inger éri akkor nem érdekli egy újabb, emiatt ne aggódj. Úgy tesztelheted, hogy valamit zörgetsz mellette, mögötte, de úgy hogy ne lássa, ha reagál, odafordul akkor jó. Legjobb ha ilyenkor csend van és nincs más érdekesebb. Ha nem megy kérd meg a védőnőt, én is megkértem az enyém biztonság kedvéért. nincs miért aggódnod.üdv
2009. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát te csak csörgővel vagy beszéddel tudod teszelni,de azt meg már megtetted.Úgyhogy én is orvoshoz vinném.Hallani biztosan hall lehet,hogy el van foglalva minden mással és nem érdeklik most a hangok,de az is lehet,hogy tényleg nagyot hall.Reméljük az előbbi van,de inkább nézettesd meg.

2009. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A csörgőt már próbáltam de semmi. A védőnővel csak később tudok beszélni... Sok inger nem éri, mert egész nap egyedül vagyunk. Arra sem figyel ha beszélek hozzá "csak" a nagyobb zajokra. Ha sokat sír mellette a másik baba attól lehet nagyothalló? Van egy ikertesója aki születésüktől kezdve "állandóan" sír mellette. Nincsenek egy kiságyban de egymás mellett vannak és a babakocsiban is. Ugye ettől nem lehet?
2009. szept. 7. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:

3-ik vagyok:

Szerintem attól nem lehet baja a hallásának,hogy sír mellette a tesója.Az fura,hogy semmire nem reagál...Az én fiam is 5 hónapos,és mindenre odanéz már egy ideje.Sőt az én hangomra szabályszerűen kiugrik a bőréből ha csak hallja.És hallgat a nevére is.Úgyhogy mindenképpen vidd orvoshoz.Ne ijedj meg,biztosan nem süket,de jó ha látja orvos.

2009. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy van a kislányod?
2010. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm kérdésed, jól van. Kiderült semmi baja, csak jobban érdekelték a játékai :) Azóta ilyen gondunk nincs, már a nevére is hallgat :)

2010. jan. 4. 17:32
 8/8 anonim ***** válasza:
ennek szívből örülök! Sok boldogságot nektek:D
2010. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!