Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hetes a babám és nem akar...

9 hetes a babám és nem akar aludni napközben! Lassan már este sem! Hasa nem fáj! Kézben elalszik, de mikor beteszem a kiságyba, akkor felébred és nyüsszög! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Most kell nagyon figyelned, mert ha nem vagy résem, hamar kézbe szokik a baba. Nyugodtan rakd be a kiságyba, ülj mellé és beszélj hozzá, mesélj neki, hogy érezze, hallja, hogy ott vagy, de ne vedd fel, csak ha tényleg szükséges (büfiztetés, nincs jól, etetés van, játék idő van, pancsolás, stb...). Ilyenkor azért nyüszög, mert kézben akar lenni. Ez most még nem jelentene problémát, de ahogy megnő, a nyüszögésből hiszti lesz, 3-4 kg-os babából 9-10 kg-os nagyfiú/nagylány.

Szóval azt tanácsolom, hogy hagyd, kicsit hadd nyüszögjön, és mivel még pici, elalszik magától is a kiságyban/babakocsiban. Beszélj hozzá, hogy ne érezze magát egyedül, de nem kell felvenni, mert kézbe szokik.

2009. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak nyüszög,ne vedd fel,hagyd a kiságyban.Akkor elalszik,esetleg egy kicsit sírhat is.Ha felveszed,akkor soha nem fog az ágyában aludni.
2009. szept. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém 8 hetes, és ugyanezt csinálta 1 ideig. Vagy próbáld meg a kiságyban altatni, hogy ne kelljen pakolgatni miután elaludt, vagy pedig várj kb. 20 percet miután elaludt, és csak utána tedd be az ágyába. Nekik rövidebbek az alvásciklusaik mint a felnőtteké, kb. 20 perc amíg eljutnak a mély alvásba.Erről bővebben olvashatsz a www.kismamablog.hu-n. Arra nem tudok válaszolni, hogy miért nem akar aludni, az enyémnél elmúlt, most már sokkal többet alszik. Kellemes babázást!
2009. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, nem lesz könnyű dolgod, nálunk ez az időszak másfél éves koráig tartott, nem tudtam csinálni vele semmit :( Közben elkezdtem olvasni a "Minden gyerek megtanul aludni!" című könyvet (páromtól kaptam végső elkeseredésem láttán) aztán egyik napról a másikra megoldódott a dolog. A könyvet még végig sem olvastam, és ezért nem is alkalmaztam belőle semmit, valahogy olyan volt, mint a dohányos, meg a villamos esete, amint rágyújt megérkezik, de, ha nem gyújt rá, még ki is marad egy járat :) Mostanra este 9-10-től (előbb letesszük, de nem alszik el) reggel 6-ig alszik és kb. déltől fél kettőig szintén. Nekem ez már olyan volt, mint egy ajándék :)

Persze, ez nem jelenti azt, hogy a Te babád is ilyen lesz, de javaslom a könyvet, hátha bejön. Vannak olyan babák is, akiknél ez csak egy-két hétig tart, vagy csak olyan időszakokban, amikor valami fontos történik velük: pl. fogak jönnek, betegség, épp felül, épp mászik, épp megfordul vagy valami olyan, amit eddig nem tudott és megtanulta.

Szurkolok, hogy csak gyorsan múló dolog legyen nálatok!

Boldog babázást! :)

2009. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!