Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is "megáldott"ilyen...

Mást is "megáldott"ilyen párral a sors?

Figyelt kérdés
Lassan 5 hónapos a lányunk.Eddig az volt a magyarázat arra,hogy miért nem veszi ki a párom a részét a teendőkből,hogy nem tud mit kezdeni egy csecsemővel.Most ,hogy már lehetne etetni,úszni járni,sétálni sem javult sokat a helyzet.Azt vettem észre,hogy a legelső alkalom érdekes(első etetés,első úszás...)utána oda a lelkesedés.Mi ez ,lustaság?
2009. szept. 7. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első időkben nem igazán szeretik a férfiak a baba körüli teendőket. Ráadásul sír , ez nemcsak idegesíti, hanem bántja is őket, nem beszél, nem mondja el, hogy épp mi a gond.... De azért érdemes szép apránként 1-2 dolgot apura bízni, mert különben az lesz a vége tényleg , hogy "csináld Te, olyan jól csinálod!" Biztos van 1 valami, amit szívesen tesz a babával (pl. gügyörészik vele, vagy megbüfizteti) Nálunk pl. nagyon mondták, hogy az apukák mennyire szeretik fürdetni a babát...stb. Hát az én férjem nem rajong érte. Nem erőltetem. Viszont szívesen viszi sétálni, akkor az az ő "feladata" .

2009. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tudok olyat mondani amit szívesen csinálna.Talán a reggeli ébredés utáni 15 perc amikor jókedvű a gyerek és csak magyaráz,akkor az tetszik neki.Ez így rendben is lenne,viszont én már csont és bőr vagyok.
2009. szept. 7. 11:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nem minden apuka lelkes:(!

Nekünk 2 kisfiunk van,de egyiknél sem repkedett apa a közös dolgokért az első időkben.

Igaz nagyon sokat dolgozik,hogy a kiesett jövedelmemet pótolni tudja.

Így én el sem várom.

Tudom,hogyha visszamegyek majd dolgozni,akkor majd kiveszi a részét,igaz muszáj is lesz,mert olyan munkahelyen dolgozom,ahova éjszakára is járni kell.

Sajnos apósom is ilyen,tehát ezt látta otthon a férjem,azt hiszi ez a helyes példa.

Ha itthon hagyom kettesben a picivel,akkor mindent megcsinál:)

2009. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Apukáknak is kell a dicséret!... :D

Amikor csinál valamit a gyerek körül, akkor nagyon dicsérd meg, jelentsd ki : "Senki nem tudja ilyen jól etetni/fürdetni/büfiztetni/tisztába tenni/stb. a kislányt, mint te!"...


Ha ügyetlennek érzi magát, az elveszi a kedvét.


Érezze azt, hogy ő is fontos a gyerek körül, sőt nélkülözhetetlen a segítsége!

2009. szept. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Dicsérném is ha lenne rá alkalom.Az különösen tetszik amikor azt mondja a lányunknak:"-Hagyd anyádat este aludni,mert kicsinálod!"
2009. szept. 7. 11:36
 6/11 A kérdező kommentje:
Még azt sem mondhatom,hogy többet dolgozik,egyenlőre a keresetünk sem csökkent.
2009. szept. 7. 11:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, a pasiknak vannak "hozzászólásai". Éjjel 2 óra, gyerek sír, mert éhes . Készítem neki a kajcsit (tápis) mire az uram félálomban: "nyomd be a cumit a szájába , ne sírjon" :)))))) Ez nem anekdotázás, csak leírom, hogy tudd azért nem a e párod az egyedüli csodapók! Emellett tényleg fontos a dicséret. Ha már 1 valamit elvállal, akkor nyald körbe, mert biztos másik alkalommal is szívesen fogja csinálni! Ez is bejött nekem. (pl. ha játszik a babával akkor mindig mondom, hogy "bezzeg apunál meg milyen jól vagy , és elmondod neki a dolgokat...")
2009. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem vagy egyedül 1,5 éves a kislányom de 5 percet sem tud vele eltölteni egyszerűen nem tud még mindig vele mit kezdeni!!!!!!!!!!! 1-2 szer rábiztam az etetést dicsértem én össze-vissza hogy ügyessek de nem kapott rá az ízére! Egyetlen egyszer jött el velünk sétálni "újszülötten"!! Éjjel soha de soha nem kellt még fel kislányunkhoz (pedig a mai napig fel kell kelnem hozzá)! Annyi ha hazajönn a munkából add neki egy puszit és kész! De Vivi sem lelkesedik apjáért "megszokta" a lelkem apa ilyen!!! És soraimat azzal zárnám 3 évet vártunk kislányunkra!!! Lombik programmal sikerült,nagyon de nagyon várt baba volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én bizony már az elején kiakadtam, amikor úgy éreztem, hogy férjem "bénázik" és nem segit eleget. Megbeszéltük, azóta segit. Ő még szereti is, mindent megcsinál a ház körül, ha kell. Szerintem te is komolyan beszéld meg a férjeddel, hogy a gyerek az strapás, és össze kell szedned magad, de ehhez kell a segitség. Ha a gyerek körül nem, akkor segitsen a házimunkával, arra nem panaszkodhat, hogy nem tudja, hogy kell lenyugtatni, megetetni.
2009. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

14:41-nek

A páromnak a harmadik gyermeke,igaz ez nem menti fel.

Nálatok a párodnak tényleg úgy kellene rá tekinteni mint egy igazi csodára.Hiszen az.

2009. szept. 7. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!