Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzitek úgy, hogy a...

Nem érzitek úgy, hogy a férjetekkel nem alkottok tökéletes családot?

Figyelt kérdés
Még ha csak nem is tökéletest, legalább harmonikusat? Mert én így érzek. Elterveztük, hogy két babánk lesz. Teljesen normális volt addig, odafigyelő, törődő, de amióta a második babánkat várjuk, azóta megváltozott. Mintha neki a két gyerek lett volna a célja meg egy feleség és ennyi. Próbáltuk a dolgokat megbeszélni, de olyan ember, akivel igazából már nem is szívesen beszélek és nem is nagyon lehet (lehetséges, hogy előttem is ilyen volt). Kétszínű velem, másokat provokál (anyja, apja), ha meg meg meg akarom védeni akkor egyből kibékül azzal, akivel konfliktusa volt és én leszek a rossz mindkettő szemébe hirtelen. Ha nekem konfliktusom van valakivel, ő sosem véd meg, még engem tol le. Egy konkrét példa: El akarta kérni az anyja autóját. Az azt mondta nem adja oda neki, mert félti tőle, új autó, majd ő elviszi. A férjem elkezdte szidni az anyját, hogy oldjam a feszültséget, ezt mondtam az anyjának: Majd én elviszem (nincs jogosítványom), maximum találkozunk a szomszéd előtti árokban. A férjem mondja nekem, amikor már nem volt ott az anyja, hogy most biztos megbántottam az anyját, amilyen fejet vágott. Kérdem, hogy milyet vágott? Erre a férjem: Honnan tudjam, nem mindegy, hogy lehetsz ekkora bunkó tuskó? (Nem is megbántás volt a célom, de amikor ő szidta, az teljesen jó ezek szerint) Igaz, hogy az anyja, de másokkal is ezt csinálja. Aztán kiment és elkezdett jópofizni az anyjával, hogy felöltöztél ugye, akkor mehetünk? beugrok anya a boltba, neked is hozzak valamit? Az anyja kérdi, hogy a feleségednek mit kell hozni? Aztán ilyet szól a férjem: nem mindegy annak, majd talál itthon valamit, ha kell neki. És egyből puszipajtások. Én nem ilyennek képzeltem a leendő családi képünket, ti meg vagytok elégedve a sajátotokkal?
2013. febr. 13. 14:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még egy példa: Fél éve, amikor a házassági évfordulónk volt, megkérdeztem a férjemtől, hogy elvisz-e étterembe (mert volt akciós kuponom). Mondta, hogy ő szólt, hogy edzése lesz, de nekem felesleges bármit mondania ezek szerint. Elment edzésre, elég szomorú voltam, hogy nem foglalkozik az évfordulónkkal. 10 perc után hazajött, azt hittem, csak viccelt, hogy edzésre megy, örültem, hogy hazajött. Kérdem tőle, hogy na még sem mész? erre ő: nem, mert nem indul az a kib@szott autó. Én hülye meg azt hittem, miattam maradt itthon. Ha meg akarok vele bármiről beszélni, jön az, hogy nekem semmi se tetszik, akkor költözz el (de hova?), ő is nagyon jól tudja, hogy nincs hova, azért mond ilyeneket. Meg szerintem meg is lehetne oldani, csak nem tudok vele semmiről beszélni.
2013. febr. 13. 15:02
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
csórikám a te urad akkor még rosszabb mint az enyém!!bár lehet azért mert ő lakik az én,és nem én az ő anyukájánál!egyértelmű,hogy kihűltek az irántad való érzései ha igy bánik veled..nem elkeseriteni akarlak,de azok alapján amiket itt irsz,nem épp azt veszem ki ebből mintha nagyon szeretne.de ha ezt birod,hát le a kalappal!nem muszáj ezt eltűrnöd,vagy tényleg semmi esély hogy valamivel kicsit sakkban tartsd?
2013. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Hát én meg vagyok elégedve! Vagyis lehetne rosszabb is! Csak néha kiakaszt,hogy nincs kedve annyit segíteni amennyit én szeretném ha segítene! Mi inkább az ő rokonsága miatt vagyunk elkeseredve! Nem hittük,hogy ilyen semmilyenek lesznek! Példa: Meghívtak minket karácsonyra vacsira a párom keresztszülei. Az ő lányuk a mi babának keresztanya! Tehát közeli rokonok! Vacsi után volt az ajándékozás! Mi vittünk mindenkinek fini csokit amit a picivel csináltunk! Az én kicsikém végignézte az ajándék bontást,még babanyelven kiabált is! Várta,hogy ő mikor kap valamit!? Hát nem kapott semmit! Ennyit a rokonokról! Én hazafelé végig sírtam a kocsiban!
2013. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
74%

Jajjj még olvasni is rossz.Nem vagy valami jó helyzetben...

Én nem érzem ezt a párommal,igazi nagy szerelem a miénk,két kisfiunk van.Elég sok most a surlódás(ovi,éjszakai fentlétek)van hogy összekapunk de vhogy mindig megoldódik.

A szomszéd előtti árkos poén pedig teljesen helyén való volt.Mindig ilyen volt a párod?Vagyis írtad hogy csak mióta a másodikat várjátok??

2013. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Na most erre mit lehet mondani? Tanácsot nem fogok direktben adni annál inkább nem, hogy egy kiragadott részletből nem derül ki, hogyan jutottatok idáig.

Egy olyan férfivel élsz, aki nem tisztel, nem szeret, függ az anyjától, nem vált le, nem is fog soha, valószínűleg. Te pedig gyermeket szülsz neki és mind anyagilag, mind lelkileg valószínűleg függsz tőle.

Családsegítőben van pszichológus, akivel részletesen át tudjátok a problémát beszélni, így könnyebb lesz döntést hoznod.

2013. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ötletekre én is kíváncsi lennék. Velem már nagyon kétszínű sajnos. Vagy inkább öncélú, nem tudom, hogy is fogalmazhatnék. Ha szeretnék sütni mondjuk almás pitét, akkor azt mondja, ne süssek, mert drága hozzá minden. Majd megkéri valamelyik rokonát, hogy süssön (az ugye nem a mi pénzünkből megy). De olyan gyakorisággal, hogy már nem is csodálom, megkérdezték tőle, hogy a te asszonyod miért nem süt? Erre ő: Süt ő, de nem tud finomakat, tudod, mindig elrontja. (én meg hallom a szomszéd szobából, hát köszi szépen a bókot) De van jó oldala is, mert ugye babát várok, és próbál segíteni, de ennek is van hátulütője. Van macskánk, naponta kell takarítani az almot, én nem takaríthatom, nehogy toxoplazmózist elkapjam. Ezt tudta is, amikor lett a macska, még ő mondta is, hogy mindig fogja takarítani. hetente egyszer takarítja, pedig minden nap megkérem többször is, ő mondja, hogy jó, jó. Aztán átjön valamelyik rokona, érzik a bűzt és a férjem rámfogja, hogy az én macskám, vagy csak hallgat, de azt nem mondja, hogy ő felejti el kitakarítani. Aztán este már nagyon fájnak a bokáim a rendrakás után, akkor megkérem, hogy mosogasson el. 4-5 naponta elmosogat, ha nekiállnék, szól, hogy ő igérte meg, hagyjam, majd ő. Addig gyűlnek az edények. Sokadik napon elmosogat, megcsinálja a macskaalmot és akkor nagyképüzik egész nap, hogy ő egy rakat edényt elmosott. Én szólok neki, hogy ha nem hagytad volna gyülni, nem lett volna ennyi, akkor én mekkora bunkó vagyok. Meg csesszem meg. Csak azt nem értem, hogy amig nem kezdtünk neki a következő babának, miért nem volt ilyen? Tényleg arra tudok gondolni, hogy eltervezte a fejébe, hogy egy felesége lesz, attól két gyereke és utána neki mindent lehet?
2013. febr. 13. 15:19
 7/12 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló: Istenem, nekem is az fáj a legjobban, amikor a gyerekeket bántják meg, mert aztán ők igazán nem érdemlik meg. A mi babánk úgy született, hogy néha rájön ilyen hangos légzés. Akkor a rokonok elkezdik utánozni és nevetni. Én meg mondom nekik, hogy nem tehet róla, erre mekkora nyomi vagyok, még viccelődni se lehet velem. De látom a kisgyereken, hogy nem esik jól neki, ha piszkálják. Én is megharagszom ilyenkor eléggé, hogy idősebbek nálam, ők a rokonaink, még osztanak is, ha nem úgy pelenkázok, ahogy nekik tetszik, ők az érettek és az értelmiségi szintjük meg ennyi, hogy csúfolják a kisgyereket? De akkor ezt ne mondjam a szemükbe, mert éretlen taknyos orrú vagyok.
2013. febr. 13. 15:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a családsegítős dolog lehet, hogy jó ötlet lenne, szerintem jobb idő lesz felkeresem. Bár nem tudom, hogy személyes adatokat meg kell-e adni, mert attól tartanék, hogy ránk szállnak, mivel két pici lesz, és ilyen "őrültek" a szüleik. Vagy nem tudom, hogy ez hogy működik.
2013. febr. 13. 15:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Meg igazából van, hogy lehet vele teljesen jól kommunikálni, nem a problémáinkról, hanem csak a hétköznapi dolgokról. De mivel vannak ezek a mindennapi negatívumok is, sajnos eléggé beárnyékolják a kapcsolatunkat. Szóval annyira nem vész, szerintem helyrehozható, csak nem tudom, hogyan. Köszönöm az eddigi válaszokat is.
2013. febr. 13. 15:36
 10/12 anonim ***** válasza:
3 vagyok! Az a baj, hogy próbálkozhatnál praktikákkal pl: Nem figyálsz rá oda csak a gyerekekkel vagy meg esetleg barátnőzöl a picikkel és nem fontos,hogy ő mit akar, de ez sajna elsülhet visszafelé is! Így nehéz tanácsot adni,hogy nem ismerünk titeket! Praktika sokféle van! Ha engem bánt valami én csak nem szólok hozzá, fölkapom a vized és ő mindig kibékít,kideríti mi bajom! De azt sajna nem tudom,hogy nálatok melyik praktika válhat be!
2013. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!