Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaljak 3 es fel honapos...

Mit csinaljak 3 es fel honapos kislanyomal? Boveben lent.

Figyelt kérdés
Egyre kevesebbet alszik napkozbe de meg nem forgolodik,kuszik maszik ilyesmi es nem farad el.Viszon ha eves utan rajon az almossag 20 percet alszik es font is van.De mivel 3 orankent eszik (180 ml tapszert) igy meg van 2.5 oraja a kovetkezoig.De mivel almos igy nem akar jatszani,se hintazni,se velem foglalkozni de aludni sem.Hagyom egy kicsit sirni akkor sok szenvedes ,rugkapa stb. utan megint hajlando aludni 10-15 percet.Mit kezdjek igy vele?Mert igy neki is rossz a napja en pedig szo szerint wc-re sem tudok menni az evesrol nem is beszelek!Mivel tudnam "lefarasztani",lefoglalni?Jon a fogai is es sokat azzal torodik hogy ragja a kezet.Es amit eszre vettem mostanaban hogy nagyon sokat pukizik.Van hogy arra kel fol!Netek is volt esetleg hasonlo?Mit csinaltatok?
2009. szept. 6. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megforditottam a rendet: evés után játék van, és ha már látszik, hogy álmos, akkor van csak alvás. Nekünk igy megy a kezdetektől, és bejött. Ha sokat pukizik, akkor kicsit fáj a hasa, esetleg masszirozd neki még amikor nem alszik, amig ki nem jönnek, vagy ha komolyabb a helyzet, nap 1-2x akár lehet neki pl. gripe watert vagy espumisant adni, az kicsit segiti a szélgörcsöket. Én ezeket tettem. Illetve ne ugorj rögtön akkor sem, ha felébredt, hagyd utána 2-3 percit, lehet, vissza fog aludni magától, ha még fáradt.
2009. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi is eszunk aztan jatek ha erdekli a foga miadt es ha elkezd sirni,nyafizni az jelzi hogy almos aztan leteszem de ilyenkor szokott kezdodni hogy 20 perc es font van.Szokatm hagyni sirni de olyankor az azt jelenti hogy kiesett a cumi es meg nem tudja maganak visszatenni.igy be kell mennem hozza es legtobbszor mar nem teszi le a fejet.Ilyenkor 2 valasztasom van.Kiveszem kicsit es ha elkezd sirni megprobalom visszatenni.A masik hogy hagyom sirni es elalmosodik de akkor is fent van megint 20 perc mulva.nagyon hosszu es faraszto igy a napom!Nem tudom meddig birom igy egyedul!A parom sokat dolgozik a szulei tobb mint 2000 km-re vannak.Nem voltam jo alvo de most 2 perc alatt elalszom akar 10 percre is.
2009. szept. 6. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor még azt kérdem, hogy esetleg nincs-e napirendi zavarja a kicsinek. Mert az is számit, ha pl nem mindig hasonló időpontban eszik, igy nem mindig hasonló időpontban lesz fáradt sem, illetve akkor nem is lehet megtanitani aludni. Még erre tudok gondolni. Persze akkor is szoktatni kell, de esélyesebb úgy, mert megtanulja, mi mikor történik.
2009. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van egy napirandje amit mindig probalunk kovetni.
2009. szept. 6. 15:13
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!

Egyrészt ha jön a foga az fáj. ezért lehet hogy a nagy fáradtságot kialussza, de amint pihent kicsit felkelti a fájdalom. Tehát kéne valami a fájdalomra. Pl camomilla homeopátiás golyókat feloldva anyatejben/vízben. kockázat nélkül kipróbálható.

Amiket írsz az alapján a második "ötlet" a pólyába kötés. A kalimpázó gyerek nem tudja, hogy az az ő keze, kvázi ijesztegeti magát,a mellkasa előtt kereszbe teszed kezét és egy kifogóba bepólyázod.

És a harmadik a száraz cumi. Ha nem elégszik meg a cicizés adta örömök hosszával, a szopóreflex kielégítése ily módon segíthet javítani közérzetén.

A pukizásra én is a masszást ajánlom, plussz evés közben próbáld többször büfiztetni.

jó babázást!

2009. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!