Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baja a babámnak?

Mi lehet a baja a babámnak?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van a Törpével újabban, de pár hete gond az etetés. ( Tápszeresek vagyunk és 3,5 hónaposak )

Este 8 után legközelebb hajnali 3-4 között eszünk, ezzel a 2 evéssel nem szokott problémánk lenni. Aztán reggel 7 körül kellene a következőt, de nem hajlandó elfogadni. 3o-5o-nél többet nem tudok belediktálni, ha erőltetem, akkor meg csapkodja ki a kezemből a cumisüveget, meg fintorog. De közben meg nagyokat nyögdös, meg vonaglik, mint amikor fáj a pocakja. Nagyon sokszor sirással végződnek az evészetek. Nap közben is csak immel-ámmal eszik, nagyon ritka, hogy elfogy a 16o ml. Pedig néhány hete még legurult napjában többször is a 18o. A pocak meg szinte folyamatosan fáj, ettől persze egész nap nyűgös, sokszor érzem amikor fogom, hogy pattognak a belecskék a hasában. A kaki is össze-vissza jön, van hogy normális, de sokszor higabb, sárgább, mint lenni szokott. Volt egy időszak, amikor teljesen elhagyhattuk az Espumisant, nem volt rá szükség, de most azt hiszem, újra elkezdjük.

Amúgy alapból tök nyugodt baba, sokat mosolyog meg kornyikál, énekelget, gagyorászik, de az utóbbi 2 nap már maga volt a pokol.

Neki is meg nekem is.

Milupa Milumil HA-t eszünk már a kezdetektől fogva, de már arra is gondoltam, hogy azzal lehet a baj.

Ezen kivül, hogy étvágytalan, meg sokszor már iszonyú fáradt, semmi baja nincs, nem lázas.

A fogzás okozhat ilyen dolgokat?

Mostanában elég sokszor majszolja a kis ökleit, meg mindent a szájába vesz amit megmarkol, és nagyon nyálzik.

De ez hogy függ össze a nem-evéssel??


Mit csináljak, vigyem el a dokihoz?

Ja, amúgy 6.7 kg-ok vagyunk, igy közel 1 litert kéne megennünk, de örülök, ha 8oo elfogy. Lehet ebböl baj?


2009. szept. 6. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos le fognak pontozni, de azért leírom. Ha hajnal 3 körül eszik, és reggel nem akar, akkor kezd a napot egy kis reszelt almával. 3.5 hós, ilyenkor már nyugodtan eheti. Ha 7körül adol egy fél almát reszelve, biztos meghozza az étvágyát 8-ra. Nálunk is voltak ilyen problémák, nekem az almát a doki mondta, és bevált. Szerintem az ököl rágás a hasfájásnak tudható be. Nálunk az alma azt is rendbe hozta. Egy nap két kisebb almát etetések közt nyugodtan adjál neki. Remélem segítettem, Üdv: Andi
2009. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fogzással összefügghet, természetesen, az Én kislányom 6,5 hónapos, és megindultak a fogai, egyszerre több is jött, és volt 3 hetünk, amikor alig bírtam belediktálni valami kis kaját egész nap. Lényeg, a lényeg, a fogzás étvágytalansággal jár (nem tudom, miért, egyszerűen így van), tehát ez lehet egy ok.
2009. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok, és kismanóm is kb. a 2/3-át ette meg annak a mennyiségnek, amit addig. A dokim szerint éhen hani nem fog, tudja, mennyi kell neki, és amíg nem kezd el fogyni, nincs miért aggódni.
2009. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha reggel nem kéri még az ételt, akkor ne erőltessed. Egyértelműen nem esik jól neki, ha kicsapja a kezedből. Csak annyit adj, amennyit elfogad, sőt, ha úgy látod, már az elején nem kéri, akkor ne 7 kor adjad neki. Próbáld meg egy órával később kínálni. Addigra lehet, hogy éhesebb is lesz. Lehet, hogy több pihenés kell hajnaltól reggelig a pocijának ahhoz, hogy ne legyen hasfájás. Mi infacolt használunk. Büfizni mindig büfizik? Én az etetés felénél büfiztetek egyet, meg a végén is. A végén nem mindig sikerült előtte, ezért a felénél teszem. Ha úgy sem sikerül, akkor hasra teszem egy kicsit,úgy sokszor kijön a büfi. Lábait islehet tornáztatni, pelus nélkül a pelenkázó asztalon szoktam mikor fáj a pocija. Ez meg is nyugtatja, és sokszor segít is (pukizni).
2009. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!