Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hizlaló ételeket...

Milyen hizlaló ételeket adhatnék 7 hós kislányomnak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Miért akarod hizlalni?
2009. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Szia.Soványka szegény?vagy miért akarod hizlalni?Amugy a tejpépek picit hizlalnak,bár én nem vetem észre a manón,a krumpli,a banán mind hizlal vagyis inkább jobban eltelít,több bennük a kalória.
2009. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hááát elég sovány,emellett nagyon keveset is eszik. Tehát azt amit eszik szeretném,hogy "jól hízlaljon". 3700gr-mal született,és most 6100gr,és már tapossa a 7.hónapját :)
2009. szept. 5. 15:39
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Szia!Az én kislányom 3,85 kilóval született.Most 11 hónapos és épphogy eléri a hét kilót.Én nagyon kivoltam az elején amikor nem hízott rendesen,olyan is volt hogy pár dekát fogyott is pedig rendesen evett.Kórházban is voltunk,de nincsen semmi baja.A kórházban felírtak nekünk egy Fantomalt nevű energia kiegészítőt amit a tápszerbe meg a főzelékekbe kell bekevernem és attól kicsit jobban hízik.Kérdezz rá a gyerekorvosotoknál hátha nektek is segít!
2009. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,rákérdezek a dokinknál! Mi is voltunk nem egyszer kórházban,nincs semmi baja hála Istennek,csak étvágytalan. Éhség miatt sosem sír! Köszi még egyszer!
2009. szept. 5. 21:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valami az életkorának megfelelő multivitamint, régebben az étvágytalan babáknak adták a Peritolt.
2009. szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
24%
Konzultálj a csecsemőgondozóval! Nem hízlani kell hanem normálisan táplálni
2009. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Mást sem csinálok,mint a dokikkal konzultálok. És normálisan táplálom! Szoptatom,főzelékeket,gyümölcsöt,pépet adok neki,mint afféle normális édesanya. De mivel mindenből csak 60akat eszik,így inkább stagnál a súlya,minthogy hízna. Mivel itt az ősz,és a testvérei óvodába járnak,gondoltam a betegségeket hazahozzák majd. Mielőtt ő is elkapna vmit szeretném egy kicsit hízlalni,hogy ne legyen még soványabb.

Az ilyen válaszok mint amit adtál pedig ebben nem segítenek,inkább ne írtál volna semmit...... Van elég bajom nélküled is.....

2009. szept. 9. 14:26
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Kedves aggódó kismama! Én teljesen átérzem a problémád... az én kislányom most lesz 8 hónapos és 6,2 kg. Bár ő csak 2,7tel született. Szerintem sem gyarapodik úgy, ahogy kéne, de az én dokim és védőnőm mindig megnyugtat, h vannak babák, akik kevesebbel is beérik. Ha nyugodt, kiegyensúlyozott, nem sírós, szép bőrű (ez sok mindent elárul), és boldog baba, akkor nincs miért aggódnod. Az én kislányom szopik nég, de csak60-90-et és egy féle kaját eszik meg, a kecskeméti krumplit pulykával bébiételt. Ezen kívül semmi mást, se gyümit, se zöldséget, se tejpépet, semmit. Majd ha itt lesz az ideje, akkor igényli, ha neki elég ennyi... Ne aggódj. Vagy ha mégis, akkor próbáld meg azt, h mindig egy kanállal többet adni neki. Előbb utóbb többet og enni. Sok sikert, kitartást, és no para!!!
2009. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok!

Ajánlom nektek a Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve


Ajánlja a kölest, rizslisztet a főzelékekhez (könnyebb főzni vele) Stb. Még ötletnek is jó.

És a hozzátáplálás fokozatos legyen. A baba semmilyen ízt nem ismer még, lassan alakul ki a saját ízlése. Szóval nem kell neki 3 fogás. Kb 7 főzeléket variáltam hétfőtől vasárnapig. Kb 10 -11 hónapos korára. Új ízeket mindig a megszokott mellé adtam kóstolónak. kb a 3. napon már megette az új ízű főzeléket. Szóval csak lassan.


A köles nagyon egészséges és nincs erős íze. Én főtt zöldséggel turmixoltam, és így lett pl. főzelék. De ez töményebb jóval, mint a rizs, nem adtam minden nap. Nem allergizál.

2009. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!