Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogjak neki? Kisfiam...

Bogarszemu kérdése:

Hogy fogjak neki? Kisfiam velunk alszik 6 honapos, hogy lehetne megszoktatni a racsosagyba? Sajna este mindig cicin alszik el es ejszaka is felebred cicizni pedig nem ehes.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lett volna szabad erre szoktatni, de a ferjem nehez termeszetu, nem turi, hogy sirdogaljon a kicsi, en is kimerult voltam es hat ez pillanatnyilag konnyebb ut volt.. Helyrehozhatom a dolgokat? Cumit sajna nem fogadja el egyaltalan..
2013. febr. 7. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezt csak úgy sikerült megoldani, hogy mikor elaludt, át tettem a saját ágyába, és mikor éjjel felébredt, akkor kivettem szopizni, aztán újra vissza (egyébként utált a rácsos kiságyban lenni). Amikor nagyon sokszor ébredt, akkor volt, hogy már nem tettem vissza, akkor mellettem aludt. Ez nálunk csak most oldódott meg (15 hónapos) azzal, hogy vettünk neki egy leesésgátlós kiságyat, és mikor felébred, oda fekszem mellé amíg cicizik, aztán vissza az ágyamba (egy szobában vagyunk). Azt nem tudom mikor fog leszokni az éjjeli cicizésről, de engem egyelőre nem zavar, főleg most, hogy már nem kell ki-be rakosgatnom.

Szerintem leszoktatni csak drasztikusan lehet(ne), de szerintem ahhoz még kicsi.

Nekem nincs szívem, és nem is akarom, abban reménykedek, hogy majd valamikor magától elhagyja. De ha nagyon zavarna, lehet, hogy én is a néhány napos síráshoz folyamodnék, egyelőre azonban nem szeretném.

Ha téged nem zavar nagyon ez a helyzet, szerintem még várj pár hónapot vele, mert 6 hónapos babát még nem jó sírni hagyni (a nagy könyvek szerint, bár nekem még most sincs szívem hozzá).

2013. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi levettük a kiságy első rácsát és ezzel az oldalával fordítva nekitoltam az én ágyamnak. Kb. egy magasságban vannak. Mindketten a sajátunkban fekszünk úgy szopizik. Nem kell egy ágyban szoronganunk, ki és be emelgetnem. Egyedül attól tartok néha, hogy kimászik valahogy úgy, hogy nem veszem észre.
2013. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"nem tűri, hogy sirdogáljon a kicsi?" -ezt hogy...Egy gyerek sír. Ez a dolga. Apa megérthetné, hogy nem lehet mindig befogni a száját. Hjaj.

Nálunk is sokat aludt éjjel az ágyunkban, de próbáltam mindig visszacsempészni a sajátjába, miután beszunyált cicin. Most 16 hós, úgy alszunk, hogy levettem a rácsot az ágyáról, és a miénk mellé fordítottam.

Próbálkozhatsz azzal is, hogy egyedül altatod. Kapcsolsz neki zenélő forgót, vagy vetítő-zenélőt, megeteted, aztán kimész. Egy darabig sírás lesz, de előbb utóbb megszokja. Ha nagyon sír, bemehetsz megnyugtatni, de ne vedd ki, csak simogasd,beszélgess neki halkan. Egészen addig, amíg el nem alszik. Aztán megint ki,és ha sír, megint be, megnyugtat, stb. Egyre kevesebb idő fog sírással telni. Sok sikert :)

2013. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!