Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ünnepeltétek 4-5...

Hogyan ünnepeltétek 4-5 hónapos kisbabátok névnapját?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

nagyszülőkkel, keresztszülőkkel egy "állófogadásos ebéd" (kicsi a lakás, ülve nem fértünk el) keretében, a vendégeket úgy hívtuk, hogy illeszkedjen a baba napirendjéhez, ő ugyanúgy ment sétálni is (csak nem velem, hanem nagyival)

először kicsit megijedt (fél az idegenektől, és akkor még neki sokan azok voltak), de aztán tetszett neki


mindenkitől kapott ajándékot, aminek még elsősorban mi örültünk


egyetlen baj volt, hogy a vendégek egy részének nem esett le, hogy a délutáni altatás erejéig csöndben kellene lenni, így miután a kicsi már sírt negyed órája, és elég csúnyán néztem rájuk, ők összepakoltak inkább és hazamentek


persze a babókának nem számított semmit, de mindenki másnak igen, nekünk elég nagy nyűg volt, de így azért alkalmazkodtunk kicsit a "társadalmi" elvárásokhoz is

2009. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mi sehogy.csak azért nem adatok ki a családdal x forintot,mert egy pár hónapos babának nevenapja van.majd a következőre.amire szüksége van azt a család vagy mi ugy is megvesszük,soron kívül is.meg amugy se tudtam volna ünnepelni ha akartam volna sem,mert ő rengeteget aludt.4-5 hósan még naponta 5* tuti aludt.a napirendjét meg senki sem kívánta,hogy felborítsuk.
2009. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lányomnak 2 hónapos korában volt az első névnapja és sehogy, ill az apai nagyszülei felköszöntötték és mindkét nagyszülő vett ajándékot.
2009. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi sem tartottuk már csak azért sem mert a nyomtatott naptárban nem akkor van (de különben sem tartottuk volna még). Szóltunk az "illetékeseknek" egyébként ma fogjuk tartani majd egy év múlva a névnapját babának.:) Októberben van a naptárban és februárban született ezért úgy döntöttünk, hogy a kevésbé közismert napon tartjuk majd a névnapját mert az nyáron van.
2009. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, első, csak gratulálni tudok...

Áthívod a nagyszülőket, keresztszülőket, felköszöntik a csecsemő, gyermeked, örülsz az ajándékoknak, majd csúnyán nézel rájuk amíg el nem húzzák a csíkot???

Hát, klassz kis nő lehetsz.

A párom testvérei ugyanilyenek, szülinapi, névnapi partí a 0-4 éves gyerekeknek, kb 15 felnőtt részvételével...annyira a gyerekről szól, nem igaz?

2009. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem semmiféle társadalmi elvárás nem írja elő, hogy elsőhöz hasonló bulit kellene tartani...

nálunk sem volt sem egyik, sem másik gyereknél ekkora felhajtás, valóban felesleges, ahogy azt mások is írták! szerintem sokkal nagyobb élmény lesz majd nekik akkor, amikor már áthívhatják a kisbarátaikat, később meg osztálytársaikat...

2010. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!