Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a babám?

Miért nem alszik a babám?

Figyelt kérdés
Másnál is így van? 6 hetes a babám és egyszerűen nem hajlandó aludni napközben. Jó esetben 1-szer alszik 3 órát (azt is inkább a babakocsiban , ha lemegyünk) azon kívül ébren van szinte egész nap. Jól van lakatva, tisztába teszem, de egyszerűen nem alszik. Ma is reggel 5 óta fent van és már annyira nyűgös... de nem alszik el. Mindenki azt mondja más a babák alvásigénye. De ennyire? Normális, hogy 10 óra hosszat fent van egyfolytában? Csinálni nem tudok mellette semmit, mert ha nem fekszem le mellé, vagy nem veszem fel, akkor meg folyamatosan sír. Csak akkor bólit 5 percet, ha ott vagyok mellette. Már teljesen tanácstalan vagyok.
2008. jún. 4. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így volt.

Mára annyit va´ltozott,hogy de.alszik fe´l órát,du.pedig 3-at.Lehet,hogy a meleg miatt sem alszik.Legyél vele minnél több idöt a friss levegön,lehetöleg de,vagy este.

Igen az igaz,hogy mindden babának más az alvás igénye.Sok baba átalussza a nap javátmeg az éjjelt is,máse pedig nem.

2008. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az 1 hetes lányom csinálta ezt (mostmár 2 hetesen valamelyest jobb a helyzet, de nem akarom elkiabálni).

Volt olyan nap (nem is egy), hogy 10 percre elaludt utána csak sírt szakadatlanul.

Mosmtár alszik napközben, de nem tudom lerakni mert felébred és akkor sír. Így riszálás van.

A másik gyerekem meg lassan éhenhal:(-még főzni is alig jut időm.


Nem tudom mi van a mai gyerekekkel, de a doktornő mondta, hogy most rajtam kivül 5 anyuka panaszkodott neki-ugyan ezek a "tűnetek" náluk is:((

2008. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én voltam az utolsó.


Az lemaradt, hogy éjjel is alig alszik-ma is felébredt 2 óra előtt, evés után meg már nem akart visszaaludni, nézelődött a sötétben :S, kalimpált, aztán elunta és nyűgősködött. 4 körül a kezbemben felületesen elaludt, és 5 körül már kelt enni....

És sajnos ez nem az első eset.

2008. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,

az én kislányom is 6 hetes, és előfordul gyakran, amit te is tapasztalsz. Ha el is alszik, 10-20 percig tart, este viszont 22-23 órától 5-ig tud aludni, annyira elfárad napközben. én sem tudom mellette semmit sem csinálni. Talán az vígasz, hogy ez nem marad folyamatos, szinte hetente változik nálam. 2 napja pl. egész nap fenn volt, tegnap viszont 3x is aludt napközben. én nem minden esetben veszem fel, nyöszörög, sírdogál egy ideig, de ezen el is tudja ringatni magát. próbáld meg kicsit bennhagyni a kiságyában. hátha...

2008. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Jó hírem van, van remény! Az én kislányom születése után szintén ezt csinálta, bár az éjszakát végigaludta, de nappal csak a cicin aludt el max. 10 perceket. Fél éves korában anyós rászoktatta a babakocsis alvásra, minden kajálás után addig tologatta őt előre-hátra, hogy elaludt végre a drága és akkor már fél, vagy 1 órára is. Most 15 hónapos, a babakocsiba már nem volt kényelmes aludni, úgyhogy egy 5 hónapja mellé fekszem a gyerekheverőre, átteszem a kezemet rajta, hogy ne tudjon felkelni és ugyanúgy elalszik. Az éjszakát végialussza, de. fél 10-től megint alszik 2 órát és délután 4-kor szintén 1 órára lepihen.Egyébként most olvastam egy könyvről, aminek a címe Aludj el gyermekem, állítólag jó, pont ezzel a problémával foglalkozik, én is be fogom szerezni. Remélem segítettem. Üdv: egy nemsokára kétszeres anyuka.

2008. jún. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Végül is tegnap leszámítva a 10 perces alvásokat este 9-ig!!! fent volt a kisfiam hajnali 5-től. Szóval nem aludt egész nap. Viszont 9-től aludt aztán hajnali 4-ig. Remélem ma jobb napunk lesz! Boldog babázást mindenkinek!

2008. jún. 5. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!