Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisgyerek ha nem...

1 éves kisgyerek ha nem érdeklödö, nem tanulékony akkor ez már gond lehet?

Figyelt kérdés
Ilyen babát ismerek. Nem tud még semmi állathangot utánozni tapsolni stb... banbulni nagyon tud , még soha nem mosolygot ránk.Kicsit koraszülötnek mondták 36 hétre szül.Kíváncsi vagyok ti is azt gondolnátok amit én. V. CSAK KÉSÖNÉRŐ.
2009. szept. 4. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha koraszülött,akkor vonj le két hónapot kb az életkorából. Egy fejlett tízhós kezd tapsolni és egy nagyon kisokos tízhós mondja max,hogy vau. Szóval ha egy egyéves,aki kis hátránnyal született, valószínű egy-két hónapon belül el fog kezdeni tapsikolni meg a többi. Persze csak ha eleget foglalkoznak vele, mert ezerszer is megmutatunk valamit ahhoz ,hogy tudja mutatni, mondani,utánozni. A bambulás: nem inkább mereven néz az idegenre, aki nem apa,anya,nagyszülő? Ettől ő még nem hülye,csak bizalmatlan. Azt nem hinném,hogy mikor anya vagy apa bohóckodik neki otthon a biztonságos környezetben,nekik ne röhögne nagyokat!:)
2009. szept. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igazad lehet.
2009. szept. 4. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:
hát az én gyerekem 14 hónapos és még soha nem mondtott egy állathangot se, max, hogy cica. nem biztos, hogy az állathangokra fogékony. Az enyém pl. inkább rohangál mindenhol és folyamtosan azt kiabálja, hogy anya, autó. Tegnap tanult 1 új szót, hogy oké:) Nevetni mindenkire nevet mint a tejbetök, de ez is gyerekfüggő. Sok 1 éves nem mosolyog senkire, ez is gyerekfüggő. Sokat kell vele foglalkozni, ahogy az előttem lévő is írta. 3 éves korára minden gyerek kb. ugyanazt a szintet éri el, addig nem szabad aggódni:)
2009. szept. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ja ő semmit nem ejt ki a száján csak sír , nevet síkit. semmit nem mutatt...
2009. szept. 4. 09:18
 5/9 A kérdező kommentje:
én ügy veszem észre ő még a rágoka korszaknál tart,olyan kis befött. Még a lakásukban nem láttam ,de ha az utcán anyuka v. tesó véletlenül hozzá szól nagy nehezen elmosolyogja magát.ANYUKA azt mondta -nem tud semmit még pedig elmült egy éves.
2009. szept. 4. 09:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A kulcs tényleg az,mennyit tanítja apa és anya. Nem tudom,látod e, mikor az anyja játszik vele. Nézegetnek könyvet? Sokat beszél hozzá? Mert ha nem,csak egész nap hagyja rohangálni, sírni, stb, akkor nem éri elég inger ahhoz,hogy tudja az elvárható dolgokat. Ha napi fél órát rászánunk egy kis fejlesztésre,amolyan tudatos játékra,biztos hogy van eredménye!
2009. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oh rohangálni se tud,de mondta az anya hogy foglalkoznak vele , sokat nem merek beszélgetni a babárol ne hogy föl tünjün hogy én kiváncsiskodok,ezér is kérdezlek titekett.
2009. szept. 4. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók is irták, a gyerekek ilyen korban még nagyon különbözőek. Ez nem jelenti azt, hogy buta a gyerek. Az én fiam sem tudott 1 éves koráig produkálni semmit (taps, állathangok, integetés..), de élénk, érdeklődő volt, és mindig lelkesen vigyorgott, mikor tanítgattuk neki. Aztán egyik napról a másikra elkezdte csinálni a dolgokat. Innentől meg, hogy egyszer csak elindul, nagyon gyorsan fejlődik, tanul. Szerintem erről szól az 1. és 2. év közötti kor.

Másrészről meg, szerintem nem igazán valós kép az a gyerekről, amit a babakocsiban, séta közben látsz. A legtöbb baba ilyenkor csak elücsörög, elvan. Vagy láttad már otthoni környezetben, a családja közt is?

2009. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
így van nem láttam lakásukban. KÖSZI mindenkitöl a beszélgetést , érdekelt engem ez a téma. Kellemes napot.
2009. szept. 4. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!