Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbaba/kisgyerek mikortól...

Egy kisbaba/kisgyerek mikortól fogja fel ill. hány éves korától sérülhet a lelke, ha a szülei elválnak?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek, válságban a házasságom. Lényegtelen most, hogy miért, azt szeretném tudni, hogy a gyerekem hány éves korától árthatok a lelkének? Féltem őt. A kérdésre konkrét válaszokat szeretnék kapni, előre is köszönöm szépen!
2011. jún. 6. 16:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem onnantól, hogy felfogja mi/ki az az Apa és Anya.

Hiszen az addig napi kapcsolat megszakad, persze látni fogja gondolom attól, hogy elváltok, és érezni is, hogy valami nem oké. Persze most még mondani nem fog semmit, majd csak idősebb korában.

2011. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Már akkor is érzi, hogy valami baj van, amíg picike. Hisz ő teljesen rád van hangolódva: ha te feszült vagy, ő is az lesz. Viszont, azt neked kell tudnod, mi jobb neked és a gyerekednek: rendbe tudjátok-e még hozni a dolgaitokat vagy jobb, ha legalább egy időre külön költöztök... a legtöbbet az árt egy kicsi gyereknek, ha körülötte dühös, ideges emberek vannak... ő még nem érti, hogy a számára két legfontosabb ember miért ideges, de érzi... és ő is frusztrált, feszült lesz, majd akár komolyabb gondok is lehetnek.
2011. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Csak tapasztalatot tudok: kisfiam 10 hónapos és férjem új munkája kapcsán egy héten csak egy napot van itthon. Kisfiam semmit nem érzékel ebből, nagyon- nagyon boldog, amikor meglátja és olyankor csak vele akar játszani, de nem sír, amikor megint elmegy és napokig nem látja.


Mi nem válunk, de gyakorlatilag ugyanolyan ritkán találkozik apukájával, mintha külön élnénk, ezért írtam le.


Mennyi idős a gyermeked?

2011. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

kezdettől fogva. Arra eszmél nincs apa? akkora a sérülés, azt sem tudja mi baja


kisebb a sérülés, ha már olyan 2 év körüli és a szülők válnak, de erősen megfogadják, egymásnak is maguknak is: nem hangolják a gyereket apa/anya ellen

ha ők el is válnak: a gyereket ugyanúgy szeretik

ezta gyerek szavakkal még nem érti (talán 7től?)

D

2011. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
folyt: De tilos egymást szidni, egymás ellen hangolni .
2011. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Másfél éves, még nem beszél. Nem vagyunk idegesek egyáltalán és feszültek sem. Csak szomorúak :( De próbálok rá mindig mosolyogni és azok a beszélgetések amik eldöntik a jövőt, nem előtte zajlanak.
2011. jún. 6. 17:00
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is elvált szülők gyermeke vagyok, az én szüleim nem akartak elválni, hogy engem ne viseljen meg, és 14 éves koromig bírták... Ami közben történt, az vetekszik a pokollal... Az állandó fenyegetések, menekülések, alkoholizmus, és ne is soroljam. Mikor elváltak, és azt mondták, hogy eddig miattam nem tették, azt hittem, megőrülök, hogy lehettek ilyenek? Mikor én már kiskoromtól azon imádkoztam, hogy váljanak már el, nem bírom a légkört. Néha azzal többet ártasz, ha nem válsz el. Persze ez csak az én történetem.
2011. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Hiába nem előtte történnek a dolgok.. ő bizony érzi, hogy valami nem stimmel.. írod, hogy szomorúak vagytok.. gondolom, ez régebben nem így volt. Neki ez elég... megváltoztatok és nem tudja, miért..
2011. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Konkrét válaszok érdekelnének, hogy szerintetek mikortól érett arra a kis elméje, hogy szorongjon, rosszul érezze magát és tudatosuljon benne, hogy változás történt. köszönöm
2011. jún. 6. 17:11
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
2. és 7. vagyok. Bár nem vagyok gyerekpszichológus, de pedagógusként tanultam gyermekpszichológiát, ezért merészeltem írni, amit... Persze, egy másfél éves még nem tudja felfogni, hogy pontosan mi is történik körülötte, de látja, érzi, hogy valami baj van... a szorongás már ebben a korban is bőven ki tud alakulni, hisz csak gondolj a szep. szorongásra... akkor a gyerek még sokkal kisebb.
2011. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!